Dārzs, Telpaugi

Septiņi vislabākie augi, kuri attīra gaisu telpās

dracena

Gaiss dzīvoklī ir vairākkārt netīrāks nekā uz ielas. Sadzīves tehnika, mēbeles, linolejs, sienu paneļi, krāsas, tapetes, veļas pulveri un mazgāšanas līdzekļi – tas viss piesārņo gaisu dzīvokļos un birojos ar indīgiem savienojumiem: benzolu, fenolu, formaldehīdiem, ogļskābo gāzi, amonjaku.

1. Schéfflera jeb lietussarga koks burtiski radīts telpām, kurās smēķē. Tas ļoti labi neitralizē darvu un nikotīnu, kas atrodas tabakas dūmos.

seflera

2. Epipremnum aureum jeb zelta scindapsis attīra gaisu no benzola. Platās lapas uzsūc lielu daudzumu šīs vielas. Tas izaug ātri, bet laistīt to var reti.

epiprenum

3. Dracēna (Dracaena) uzsūc formaldehīdus. Šis augs likvidēs indīgos formaldehīdu tvaikus, kurus gan minimālā daudzumā, bet tomēr izplata lakas, līmes un mēbeles no OSB plāksnēm.

dracena

4. Chlorophytum jeb hlorofīts ļoti labi uzsūc izplūdes gāzes. Tādēļ šis augs ir nepieciešams tiem, kuri dzīvo pirmajā vai otrajā stāvā.

hlorofits

5. Chamaedorea elegans jeb istabas palma aktīvi mitrina gaisu un filtrē vielas, kuras izplata plastmasa.

istabas-palma

6. Efejas (Hedera Helix)  — gaisa tīrīšanas rekordistes. Absorbē daudz indīgo vielu, tostarp benzolu, formaldehīdus un amonjaku.

efeja

7. Benjamina fikuss (Ficus benjamina) jeb gumijkoks – vēl viens rekordists gaisa attīrīšanā. Kā magnēts pievelk putekļus.

gumijkoks

Izvēlieties pāris augus istabai vai birojam, un lai jums apkārt svaigs gaiss!

1 komentārs

  1. Tā 2. Ir fantastiska,aug tiešām ļoti ātri un ir skaista,esmu piestiprinājusi pa visiem griestiem virtuvē.Visi jūtamies labi ,protams arī puķīte.( augs).

Pievienot komentāru