Praktiski
Mājas

Ja Lieldienās snigs… 7 padomi svētku sajūtas radīšanai mājās 16

Publicitātes foto

Sinoptiķi laika prognozi Lieldienām sola sniegainu, kas, iespējams, svinību plānos var ieviest korekcijas. Tomēr neatkarīgi no tā, vai šogad olu ripināšana tiks aizvadīta dārzos un pagalmos vai iemītās sniega taciņās, nevajadzētu aizmirst par krāsu piešķiršanu arī savam mājoklim. Tāpēc mēs sagatavojām padomus, kā to panākt gan ar rokdarbu, gan tehnoloģiju palīdzību.

Visa pamatā – uzkopšana
Pirmais uzdevums noteikti ir lielā mājas tīrīšana. Notīrīti logi, izmazgāti aizkari un dekoratīvie spilveni, paklāja izsūkšana – šīs ir tikai dažas no lietām, kas mājās var ienest svaigumu, vēl pirms esi ķēries pie dekoru pagatavošanas. Steidzīgajiem mājas uzkopšanā par labo roku var kalpot robota putekļu sūcējs, kas grīdas uzkopšanu paveiks pats.

Savs vainags arī Lieldienās
No zariem savīts vainags, kas papildināts ar dabīgajiem (īslaicīgāks prieks) vai mākslīgajiem augiem, spalvām, krāsainām lentītēm, dekoratīvajām olām vai citiem dekoriem, labi izskatīsies gan pie durvīm vai sienas, gan iekārts griestos, piemēram, virs virtuves galda. Lieldienās dekorācijās vairāk uzmanības jāpievērš apaļajām formām. Tāpat kā ola, arī vainags ir lielisks veids, kā simboliski savās mājās ienest sauli, un vainaga sagatave savu otro mūžu var iegūt adventes laikā, tāpēc līdz ar svētku beigām no tās noteikti nevajadzētu atbrīvoties.

Dabas materiāli kā svētku rota
Bērni, kuriem jebkuras mākslinieciskās izpausmes parasti sagādā prieku, novērtēs iespēju piešķirt otro dzīvi jūras krastā atrastajiem kociņiem. Tie sakrāsoti priecīgās un košās pavasara krāsās lieliski izskatīsies ielikti vienkāršā stikla cilindrā vai caurspīdīgā metāla grozā. Ar gliemežvākiem vai atrastajiem dzintara gabaliņiem no tiem var izveidot arī vēja zvanus vai foto rāmi, kurā ielikt šīgada Lieldienās tapušo sirsnīgāko ģimenes foto. Savukārt kādu īpaši izteiksmīgu un žuburainu zaru var izmantot par galveno dekoru uz svētku galda. Īpašu ciemiņu uzmanību un apbrīnu tas radīs, ja vietu uz tā būs atradis kāds dekoratīvs pavasara putns vai cālēns. Tikpat labi var izmantot oļus, kuri nokrāsoti var kļūt par sirsnīgu līdzņemamu dāvanu ciemiņiem.

Foto izstāde viesistabā
Kā jau katros svētkos, arī šoreiz nevajadzētu aizmirst par mirkļu tveršanu fotogrāfijās. Nobildētais olu krāsošanas process, pashas gatavošana, šūpošanās vai tieši svētkos uzziedējusī tulpju dobe ir lietas, ar kurām palepoties gan virtuāli sociālajos tīklos, gan taustāmā veidā personīgā izstādē mājās. Krāsainā veļas aukla, kas novilkta gar sienu, var kalpot kā centrālā izstādes vieta, kuru ar jauniem fotouzņēmumiem var papildināt ne tikai Lieldienu laikā, bet visa pavasara garumā. Ciemiņu un radinieku uzmanību tā piesaistīs jo īpaši.

Mežs ienāk mājās
Lieldienas noteikti nav iedomājamas bez plaucētiem koku vai krūmu zariem. Ātrākais veids, kā panākt, ka zari mājās izplaukst tieši uz svētkiem, ir to ielikšana siltā ūdenī un novietošana saulainā vietā. Īpaši skaisti izskatās bērzu, ceriņu un ķiršu zari. Izplaucētajos zaros var iekarināt novēlējumus, uzmundrinošus tekstus, izpūstas olas. Labākais šajā kompozīcijā ir tas, ka tā, zariem plaukstot, katru dienu mainās un iegūst citu zaļās krāsas toni.

Mazdārziņš uz palodzes
Alternatīva un neierastāka Lieldienu aktivitāte, kas vienlaikus ienesīs arī jaunas pavasara vēsmas uz palodzes, ir mazdārziņa sēšana un stādīšana. Robežu tam, kur stādīt sīpolus un iesēt dilles vai baziliku, nav. Tās var būt veikalā nopērkamās plastmasas kastes, bēniņos atrastās skaistās atvilktnes, pāri pazaudējušie gumijas zābaki vai metāla vanniņas. Nepacietīgākajiem zaļumu ēdājiem labs risinājums būs sīpolu ielikšana krūzēs vai glāzēs, kas līdz sīpola saknei piepildītas ar ūdeni.

Noskaņas radīšanai arī aromāts un skaņa
Līdz ar vizuālo noformējumu nevajadzētu aizmirst arī par citām maņām – smaržu un skaņu. Tās kopējai svētku sajūtai piešķirs pēdējo noti. Pavasara svaiguma radīšanai var izmantot aromātus ar dabīgām esencēm. Savukārt noskaņas veidošanai īpaši Lieldienās noderēs Samsung Wireless Audio-360 skaļruņi, kas veidoti Faberžē olai līdzīga formā, tāpēc lieliski iederēsies kopējā svētku konceptā. Turklāt skaņu tas izplata 360 grādos, kas iemīļotajām dziesmām liks piepildīt visu telpu.

LA.lv