Praktiski
Receptes

Septiņi iemesli izdzert glāzi ūdens ar citrona sulu0

Foto – Shutterstock.com

Vajadzīgas tikai dažas sekundes, lai radītu īstu dzīvības eliksīru, un vēl pāris mirkļu, lai to izdzertu – katram būtu jāzina, cik derīgs organismam ir ūdens ar citrona sulu.

1. Nostiprina imūnsistēmu
Citrons ir bagātīgs C vitamīna avots – tas ir spēcīgs antioksidants, sargā organismu pret baktērijām un vīrusiem. Samazina stresu, stimulē smadzeņu darbību un kontrolē asinsspiedienu.

2. Līdzsvaro sārmus
Daudzi ir dzirdējuši par būtisko skābju un sārmu līdzsvaru organismā, bet ko tas īsti nozīmē? Vienkārši sakot, katram produktam ir tāds svarīgs rādītājs kā skābuma līmenis. Kad produkts tiek sagremots kuņģī, tas izdala vai nu skābi, vai sārmu. Ja skābes ir vairāk, tā traucē šūnu dabiskajai atjaunotnei un vielmaiņai. Lai tā nenotiktu, speciālisti iesaka ievērot līdzsvaru dažādu produktu lietošanā un dzert ūdeni ar citronu.

3. Dod iespēju notievēt
Cilvēki bieži jauc bada sajūtu ar slāpēm un tāpēc savas slāpes “apēd”. Labāk izdzert glāzi ūdens, un viss nostāsies savā vietā. Turklāt citrona sula satur pektīnu, kas lieliski palīdz remdēt bada sajūtu.

4. Uzlabo gremošanu
Citronūdens struktūra un sastāvs ļoti līdzinās videi kuņģī. Izdzerot šādu veselības eliksīru 10–15 minūtes pirms ēšanas, jūs sagatavosiet kuņģi gaidāmajam darbiņam – nebūs problēmu ar dabisku skābju izdalīšanos.

5. Attīra organismu
Ūdenim ar citronu piemīt maigas urīndzenošas īpašības, tas veicina ātru organisma attīrīšanos, nekairinot urīnceļus.

Saistītie raksti

6. Attīra ādu
Āda būs ļoti pateicīga, ja pirms katras maltītes baudīsiet glāzi ūdens ar citrona sulu! Pirmkārt, ūdens novērš ādas sausumu un baro to “no iekšpuses”. Vai ir jēga tērēt naudu par dārgiem krēmiem, kad jūs pat neizdzerat obligātos 1,5 litrus ūdens dienā? Otrkārt, vitamīns C veicina tumšo plankumu pazušanu un samazina grumbas, jo izvada no asinīm toksīnus.

7. Novērš atūdeņošanos
Dienas gaitā elpojot, svīstot, čurājot mēs patērējam aptuveni desmit glāzes šķidruma. To nepieciešams atjaunot! Atūdeņošanās var izraisīt galvassāpes, muskuļu spazmas un padarīt mūs ātri aizkaitināmus. Ūdens ir ļoti nepieciešams organisma normālai darbībai!

LA.lv