Dārzs, Sakņu dārzs

Sēklu tirgus Kalnciema kvartālā – varēs mainīties ar sēklām

Publicitātes foto

Sestdien, 18. martā, norisināsies „Urbānā pavasara” centrālais notikums „Sēklu tirgus” un sēklu maiņa. Plkst. 14:00 aicinām uz Sandras Stabinges lekciju „Kāpēc lolot sēklas?”. Radošajā darbnīcā bērni kopā ar vecākiem varēs paši iesēt garšaugu stādiņu.

“Sēklu tirgus” pulcēs aktīvākos Latvijas sēklu kolekcionārus. Sēklu tirgus mērķis ir vērst uzmanību uz Latvijai raksturīgām un saglabājamām augu šķirnēm, kā arī iespēja iepazīties ar dažādu sēklu kolekcionāriem, iegūt un mainīties ar sēklām.

Augi ir tik dažādi, taču atlases procesā ir palikusi vien maza daļa cilvēkam šķietami vērtīgo sēklu. Lai veicinātu augu daudzveidību, aicinām apmeklētājus, kuriem ir savas vai vecmāmiņas zirņu, ķiploku, pupu vai citu dārzeņu sēklas, pasākuma dienā no plkst. 13:00 – 13:30 pieteikties lektorei Sandrai Stabingei sēklu maiņai.

Vīnu veikala zālē sēklu lolotājas un sēklu bibliotēkas idejas Latvijā aizsācējas Sandras Stabinges lekcijā varēs uzzināt, kāpēc lolot sēklas un kāpēc ir svarīgi saglabāt vietējās tradicionālās sēklas.

Savukārt Kalnciema kvartāla pagalmā radošajā darbnīcā z/s „Vārpa” palīdzēs bērniem iesēt garšaugus un iedēstīt dažādus stādiņus, kurus varēs ņemt līdzi, lai tos izdiedzētu uz savas palodzes.

“Urbānais pavasaris” norisinās no 3.-28. martam, piedāvājot plašu pasākumu programmu: lekcijas par aktuālām dārzkopības tēmām plašai publikai un radošas nodarbes ģimenēm ar bērniem. Programma tapusi sadarbībā ar LU Botānisko dārzu, pateicoties arī Rīgas domes līdzfinansējumam.

marts_17

Pievienot komentāru