Praktiski
Dārzs

Sēj, stāda, ravē un mēslo. Kas darāms dārzā 30.04. – 7.05.0

Foto-Shutterstock

30.aprīlis – 1.maijs. Ziedu diena

Sēj un stāda vasaras puķes. Sēj dēstiem brokoļus. Dala, pārstāda un stāda ziemcietes, dekoratīvos krūmus un vīteņaugus. Apgriež rozes. Stāda vasaras sīpolpuķes, lilijas, galtonijas, monbrēcijas, gladiolas, kā arī kannas un dālijas. Vāc sezonas ārstniecības augus.

2.–3.maijs. Lapu dienas

Sēj lapu dārzeņus, salātus, skābenes, kāpostus, rukolu, dilles, baziliku un citus garšaugus. Stāda agros kāpostus, puravus, sīpolus lokiem, rabarberus. Dala un pārstāda hostas, heihēras, dažādas mētras, dekoratīvās stiebrzāles. Stāda krūmus un skujkokus. Sēj zāli. Laista, mēslo, mazgā un pārstāda telpaugus.

4.–6.maijs. Augļu dienas

Siltumnīcās izstāda tomātus un gurķus. Sēj dēstiem ķirbjus. Stāda augļukokus un ogulājus. Veido vainagus ābelēm un bumbierēm. Sēj atklātā laukā zirņus un pupas. Vakarpusē var stādīt sīpolus.

7.maijs. Sakņu diena

Apstrādā zemi, ravē. Stāda sīpolus, vasaras ķiplokus, kartupeļus, topinambūrus, mārrutkus. Sēj sakņu dārzeņus, bietes, burkānus, pētersīļus, redīsus, kāļus. Ierok sētām stabus, klāj celiņus, nostiprina nogāzes, līdzina un planē platības, ja tas nepieciešams. Sakārto un pārjauc komposta kaudzes. Mēslo ziemcietes.

LA.lv