Praktiski
Dārzs

Sēj rudzus zaļmēslojumam, stāda kokus un sīpolpuķes. Kas darāms dārzā 18. – 25. septembrī0

Foto – Sandra Ruska

18.septembris. Augļu diena 

Novāc augļus, ogas, ķirbjus, pupas un pupiņas. Gatavo ievārījumus, konservē. Stāda augļu kokus un ogulājus. Veido vainagus plūmēm. Vāc sēklas.

19.–20.septembris. Sēšanai un stādīšanai ne pārāk labvēlīgas dienas 

Apstrādā zemi. Cērt krūmus. Izvāc no dārza bojātos augļus. Savāc kartupeļu lakstus, kā arī citiem augiem slimību un kaitēkļu bojātās daļas, lapas, zarus, augļus; ja laika apstākļi piemēroti, to visu sadedzina.

21.–23.septembris. Sakņu dienas 

Novāc kartupeļus un sakņaugus, bietes, burkānus, kāļus, pastinakus. Stāda kokus un krūmus, narcises un citas pavasara sīpolpuķes. Pārstāda ziemcietes un lilijas. Sēj rudzus zaļmēslojumam. Veido jaunas komposta kaudzes, jo šajā laikā materiāla ir daudz.

24.septembris. Ziedu diena 

Novāc augļus, ogas, ķirbjus, tomātus. Konservē, spiež sulas, gatavo ievārījumus. Vāc ārstniecības augus un griež sausziedes. Stāda pavasara sīpolpuķes. Norok gladiolu sīpolus. Nes telpās istabas augus, kas vasaru pavadījuši dārzā.

25.septembris. Lapu diena 

Sēj zaļmēslojumam rudzus. Novāc kāpostus. Nogrābj zālienā sabirušās lapas un, ja nepieciešams, mauriņu nopļauj. Laista telpaugus un siltumnīcu augus, arī dekoratīvos skujeņus un rododendrus, ja tas vajadzīgs.

LA.lv