Praktiski
Dārzs

Sēj burkānus agrai ražai, pārstāda dārzeņu stādus. Kas darāms dārzā 18. – 25.martā0

Foto: Alexander Raths/Shutterstock

18.marts. Augļu diena

Piķē un pārstāda paprikas, tomātu, fizāļu un baklažānu stādus. Sēj tomātus. Vēl nav par vēlu iesēt papriku, ja tas nav izdarīts.

19.marts. Sēšanai un stādīšanai nelabvēlīga diena

Nav ieteicams augus apgriezt, lai pasargātu tos no inficēšanās. Ieteicams novākt nevietā augošus kokus un krūmus. Ja laika apstākļi piemēroti, var sekli uzirdināt augsni zem kauleņkokiem, lai mudinātu mosties tur ziemojošos kaitēkļus.

20.marts. Augļu diena

Piķē un pārstāda paprikas, tomātu, fizāļu un baklažānu stādus. Sēj tomātus. Griež un veido krūmogulājus: jāņogas, upenes, ērkšķogas. Veido vainagus ābelēm.

21.–23.marts. Sakņu dienas

Sēj siltumnīcās redīsus, stādiem sīpolus, vietās, kur zeme apžuvusi un kaut cik iesilusi: pastinakus, melnsaknes, sakņu pētersīļus, burkānus agrai ražai. Piķē un pārstāda visu veidu dēstus. Stāda kokus mežos un parkos. Pavairo ar spraudeņiem telpaugus.

24.marts. Ziedu diena

Sēj, piķē un pārstāda vasaras puķes stādiem. Pārstāda telpaugus. Apgriež veigelas, hortenzijas, Japānas spirejas, klinšrozītes, viršus. Vāc sezonas ārstniecības augus. Mēslo pavasara sīpolpuķes. Pavairo ar spraudeņiem pelargonijas. Stāda dobēs un kastēs atraitnītes, ja ļauj laika apstākļi.

25.marts. Lapu diena

Sēj salātus un garšaugus, dēstiem puravus un kāpostus. Vēl var paspēt iesēt un no sēklām izaudzēt rabarberu stādus. Piķē un pārstāda agrāk iesētos salātu, kāpostu, puravu, lapu un kātu seleriju dēstus. Laista, mēslo, ja nepieciešams, pārstāda telpaugus. Stāda kokus un krūmus. Nolīdzina negludumus zālienos, mēslo, kaļķo, piesēj tukšumus tajos. Sagatavotās dobēs uz augsnes sēj kumelītes, baldriānu, asinszāli.

LA.lv