Praktiski
Manas tiesības

“Sēdi pirmajā solā, ja neredzi!” Ar kādām tiesībām skolotāja pārsēdina bērnu?0

Foto: Fotolia

Esmu sašutusi par kādas skolotājas rīcību. Viņa lika manai meitai klasē pārsēsties pirmajā solā, jo meitene neredzot, kas uz tāfeles rakstīts. Vai tiešām tas bija jāizstāsta visiem skolēniem? Meita kautrējas, ka ārsts viņai ieteicis nēsāt brilles vai kontaktlēcas, un nevēlējās, ka pārējie klasē par to uzzina. Ar kādām tiesībām skolotāja to izpauda? Vai tad bērna veselības stāvoklis nav sensitīva informācija, ko aizsargā likums un ko nedrīkst citiem atklāt? ELĪNA RĪGĀ

Ja skolotājai nebija zināma ārsta noteiktā medicīniskā diagnoze, slēdziens vai kāda cita medicīniska rakstura informācija saistībā ar bērnam nepieciešamo redzes korekciju, tad viņas rīcībā Datu valsts inspekcijas speciālisti pārkāpumu nesaskata.

Visticamāk, skolotāja, konstatējot, ka skolniece nevar saredzēt uz tāfeles rakstīto, un rūpējoties par to, lai bērns tomēr būtu informēts un labāk apgūtu mācību vielu, vienkārši pārsēdināja viņu tuvāk. Turklāt jāņem vērā, ka uz tāfeles rakstītā redzamību var ietekmēt ne tikai redzes problēmas, bet arī apgaismojums, rokraksts (saprotamība), teksta lielums un vēl citi faktori. Ne vienmēr tas, ka bērns kaut ko uz tāfeles uzrakstītu nevar saredzēt, liecina par viņa veselības problēmām.

LA.lv