Praktiski
Dārzs

Savs stūrītis rotaļām un spēlēm. Idejas, kā izveidot bērnam atbilstošu vidi dārzā0

Publicitātes foto

Mūsdienās pat visskeptiskāk noskaņotie cilvēki atzīst, ka tas, cik ļoti viedierīces aizņem bērnu uzmanību un laiku, vairs nav normāli. Tāpēc vasaras brīvlaikā pieaugušie meklē iespējas, kā bērnus nodarbināt ar ko citu un tā, lai viņi vairāk laika pavadītu svaigā gaisā. Lūk, dažas idejas, ko interesantu var ierīkot pašu dārzā.

Gandrīz visa vecuma bērniem patīk rotaļas un aktīvas nodarbes. Bet ne jau vienmēr nepieciešams plašs sporta laukums vai atrakcijas. Kāpēc gan neizveidot spēlēm un rotaļām atbilstošu vidi dārzā? Izrādās, arī domino un citas spēles var spēlēt svaigā gaisā, tāpat braukt ar mašīnām vai laivu un stilīgu atpūtas vietu var ierīkot pašu dārzā.

TRASE
Šai spēļu vietai būs nepieciešams pavisam neliels laukumiņš, mazliet smilšu, cementa un baltās krāsas. Rotaļu automašīnu trasi var ierīkot, darbā iesaistot arī mazos braucējus. Turklāt trase būs ne tikai iemīļota laika pavadīšanas vieta, bet tā iepazīstinās bērnus arī ar pašiem parastākajiem ielu satiksmes noteikumiem.

SMILŠU KASTE
Pašiem mazākajiem iemīļotākā nodarbe ir spēles smilšu kastē. Tomēr mūsu klimatiskajās vasarās ne vienmēr saulains un sauss laiks ir katru dienu. Smilšu kaste ar vāku atrisinās slapjo smilšu problēmu, pasargās arī no nejauši ieklīdušu kaimiņu kaķu nepatīkamajām izdarībām, turklāt uz vāka var ērti cept smilšu kūkas.

GARĀŽA
No plastmasas caurulēm un auduma atlikuma viegli var uzmeistarot āra garāžu, kurā bērni var novietot savas mašīnas, traktorus, ķerras, rotaļlietas un ritenīšus. Šī novietne labi saderēs ar rotaļu trasi un īpaši patiks puikām.

LAIVA
No koka vai finiera veidota laiva vai pat pirātu kuģis iepriecinās gan meitenes, gan zēnus. To var veidot kā īstu laivu ar koka sēdekļiem, bet var arī tajā iebērt smiltis un izmantot kā savdabīgu smilšu kasti, kurā laivas buras būs labs aizsegs no saules.

DOMINO
Kokmateriālu atlikumi vai finieris ir labs materiāls, no kura pagatavot liela izmēra spēļu kauliņus. Piemēram, domino var spēlēt ne tikai bērni, bet visa ģimene kopā. Spēlējot domino ar lielajiem kauliņiem, tiks attīstīta ne tikai bērna domāšana, bet arī fiziskā sagatavotība.
Liekot lietā fantāziju, dārzā var spēlēt arī riču raču (izgatavojot gan metamo kauliņu un figūriņas, gan spēļu laukumu), gan dambreti. Tikai šīm spēlēm būs vajadzīga daudz lielāka platība.

ATPŪTAS VIETAS
Tiem, kam labāk tīk klusa atpūta vai skaļi tusiņi, noderēs pašdarināta telts un koša atpūtas zona.
Nelielu telti var viegli izveidot no pāris koka paletēm, veca galdauta un matrača, ko paklāt teltī. Savukārt veco, piepūšamo baseinu ar daudziem, košiem dīvāna spilveniem var pārvērst par lielisku atpūtas zonu mazuļiem, kam nepieciešama mīksta un droša atmosfēra. Jāsaka gan, ka šo vietu ātri vien iekāros arī citi ģimenes locekļi.

LA.lv