Praktiski
Mājas

Savs eņģelis ikdienai, savs – svētkiem, savs – smagākam brīdim. Fotogrāfe Anda Krauze savākusi prāvu kolekciju 16

Katram mājās ir kaut vai viens eņģelis. Zinātāji saka – tas ir vēstnesis, kas pilda Dieva gribu, līdz cilvēkam nogādā augstāko spēku vēsti. Eņģelis sargā, brīdina un iedrošina.

Galerijas nosaukums

Fotogrāfes Andas Krauzes mājās eņģeļu saime ir diezgan prāva. Pirms gadiem desmit pirmo uzdāvinājuši draugi, tad pamazām Dieva spārnoto sūtņu pulciņš kļuvis kuplāks. – Par eņģeļiem parasti iedomājas Ziemassvētku laikā, bet pie manis tie mīt visu gadu. Ir mājas gariņi, man palīdz ar savu klātbūtni vien.

Cik eņģeļu viņai ir pavisam, Anda nav skaitījusi, vienkārši dzīvo ar tiem zem viena jumta. Eņģeļi ir uz palodzes, uz plaukta, iekarināti logā, uzzīmēti uz krūzes sāniem, iestrādāti rotaslietās, ielikti atvilktnēs un skapjos. – Taču tas nenozīmē, ka eņģeļi lūkojas pretim no katra istabas stūra. Ienākot manās mājās, viņus var pat nepamanīt.

Kad atnāk ciemos draugi, viņa lūko pēc krūzēm ar dejojošām eņģeļu meitenēm un porcelāna saldumu trauka, uz kura iemūžināta omulīga eņģeļa sejiņa. Bet ikdienā Anda slauka seju dvielī, uz kura uzdrukāts spārnotais Dieva sūtnis. Kad vaicāju, vai katrs pilda konkrētu funkciju, viņa atbild, ka cilvēks ar savām domām ietekmē ne tikai savu dzīvi, bet arī apkārtējo pasauli. – Ja domājam labas domas, tās iemiesojas arī lietās ap mums, notiek mijiedarbība, un mēs šo labo enerģiju saņemam atpakaļ.

Bet ne jau tikai svētku reizēs Dieva vēstnesis bijis klāt. Kad smagi saslima mamma, Anda nopirka palielu akmens eņģeli un nolika uz palodzes, lai māte varētu redzēt. – Teicu, lai skatās uz to, tad būs vieglāk.

Viņas mājās ir arī eņģelis, kas brīdina par smagām, dramatiskām dzīves situācijām, sak, esi uzmanīga! Parasti dod zīmi nokrītot, tāpēc figūriņai ir nodrupusi sejiņa.

Anda atzīst: viņu piesaistot eņģeļi personības. Tos pamanot visur, un tie pie viņas arī atnāk. Piemēram, vārda dienā Andai uzdāvināts šokolādes eņģelītis, kaut gan dāvinātāja nav zinājusi par viņas īpašo attieksmi pret tiem.

– Es zinu, ka man ir savs sargeņģelis. Viņa palīdzību esmu izjutusi un vienmēr būšu pateicīga par to.

Bet kā Anda kopj savu eņģeļu saimi? Tiem īpaša kopšana nav vajadzīga, viņa saka. Eņģeļus pieskata tāpat kā māju – lai tie būtu tīri un kārtīgi.

LA.lv