Praktiski
Mājas

Saldai dusai vasaras naktī. Kādu segu izvēlēties?0

Foto – Shutterstock

Pilnvērtīgam miegam nepieciešama arī gadalaikam atbilstoša gultas sega. Vasarai domāto izstrādājumu izvēle ir plaša, tāpēc apskatīsim un izmēģināsim trīs patlaban populārus piedāvājumus.

Galerijas nosaukums

Kosmoss gultā

Tie, kuri guļamistabā vēlas izmantot kosmosa tehnoloģijas, var izmēģināt segu TEMPUR-FIT Premium Light. Pagājušā gadsimta 70. gados NASA izstrādāja spiedienu absorbējošu materiālu, kas domāts, lai samazinātu spiedienu un atbalstītu astronautus lidojuma starta laikā. Tas ir jutīgs pret temperatūru un vienmērīgi sadala ķermeņa svaru. Poliuretāna materiāls sastāv no neregulārām šūnu formām, ko saspiež guļošais ar savu svaru. TEMPUR atvērtās šūnas viegli piekļaujas ķermeņa kontūrām, neveidojot pretspiedienu, un sniedz atbalstu, kur tas nepieciešams.

TEMPUR-FIT sega palīdz saglabāt ķermeņa temperatūru, ļauj justies labi neatkarīgi no tā, cik karsts vai vēss ir telpā. Tā pildīta ar dūnām, bet termoregulāciju nodrošina īpašs TEMPRAKON materiāls.

Jūlija L. Tukumā: – Pie segas vispirms jāpierod. Tā ir superviegla, bet nedaudz trokšņaina, tiklīdz mainās gulēšanas poza. Īpatnējā čaboņa un čaukstēšana piesaistīja kaķa uzmanību, un biju spiesta izraidīt dzīvnieku no guļamistabas.

Mudīte K. Rīgā: – Segu izmēģināju pavisam nesen, izgulējos labi, jo sega ir ļoti viegla, gaisīga. Pirmajā dienā gan radās sajūta, ka esmu apsegusies ar kaut ko sintētisku, it kā plēvei līdzīgu. Šis iespaids pārgāja jau otrajā naktī. Katrā ziņā segas iegāde ir ilgtermiņa investīcija, rūpējoties par veselību un labsajūtu. Esmu apmierināta!

Secinājums: TEMPUR-FIT sega lieti noderēs tiem, kuri jau iepazinušies ar TEMPUR produkciju – matračiem, gultas pārvalkiem, spilveniem – un kuri ļoti uzmana savu veselību un rūpējas par labsajūtu.

TEMPUR-FIT Premium Light maksā 195–345 eiro atkarībā no izmēra (140 x 200 cm, 150 x 210 cm, 200 x 220 cm, 220 x 240 cm).

Kā maigs glāsts

Sega DORMEO ALOE VERA LIGHT tiek raksturota kā gaisīga, mīksta, patīkama pieskārieniem. Pildīta ar ļoti vieglām WELLSLEEP® mikrošķiedrām, bagātināta ar dabisko alvejas ekstraktu. Sega noder alerģiskiem cilvēkiem, jo ALOE VERA ir dabisks antibakteriāls un antiseptisks līdzeklis, ko iesaka cilvēkiem ar jutīgu un alerģisku ādu.

Pārliecināsimies praksē, paturot prātā, ka šāda veida tests ir visai subjektīvs. Paņemot rokās somu ar segu, iepriecina tās vieglums. Mēģinot sajust kādu smaržu, vienubrīd šķiet, ka tas arī izdodas – aromāts ir svaigs, līdzīgs zāles smaržai. Bet varbūt šo efektu pastiprina izstrādājuma baltā krāsa un gaiši zaļā apdares maliņa? Gaisīgumu rada acij tīkamais segas stepējums. Pēc sajūtām tas šķiet tīrs, pat medicīniski sterils izstrādājums.

Rita S. Tumšupē: – Maija sākumā bija vēl samērā vēsas naktis, bet apkure mājā atslēgta, tomēr zem šīs segas pēc smagās darbdienas ātri atradu mieru, siltumu un labi izgulējos. Apsedzoties ar DORMEO ALOE VERA LIGHT segu, pēc kāda laika jutu, ka tiek ieslēgta krāsniņa un kļūst omulīgi. Šī sega ir tikai nedaudz smagāka par ziemā izmantoto dūnu segu. Viegluma sajūta karstajās vasaras naktīs vairāk nepieciešama saskarē ar saulē sakarsušo ādu. Sega ir maiga, nekas nerīvē un neberž, neveidojas krokas. No draudzenes uzzināju, ka segu var viegli mazgāt, tā nemaina savas īpašības pat pēc vairākām mazgāšanas reizēm, un WELLSLEEP® šķiedru vieglums un gaisa caurlaidība tiek saglabāta.

Mikrošķiedru struktūra veido gaisa kabatiņas, kas piešķir segai papildu apjomu, un tas arī rada dūnu efektu.

Segām ir divi izmēri – 140 x 200 cm un 200 x 200 cm. Aptuvenā cena – 44 eiro. Tirgotāji piedāvā pat 50% atlaidi.

Krāsaini un priecīgi

Daudzveidīgs vasaras segu piedāvājums ir veikalos “Jysk”. Piemēram, segai SONIA (ražota Lietuvā) ir 100% poliestera pildījums, bet pārvalks ir no 65% poliestera un 35% kokvilnas auduma, kas sola pasargāt no putekļu ērcīšu un citu baktēriju veidošanās, tāpēc segai piedēvē antialerģiskas īpašības. Šī sega, salīdzinot ar mikrošķiedras izstrādājumiem, ir mazliet smagāka, kopā ar iepakojumu sver 1,78 kg. Dzīvespriecīgas krāsas. Lietotājam parocīga, jo var mazgāt arī automātiskajā veļas mašīnā. Sega itin labi pildīs savas funkcijas arī ziemā.

Segām ir plaša izmēru amplitūda: 200 x 200 cm, 200 x 220 cm, 135 x 200 cm. Maksā 29,99–44,99 eiro atkarībā no izmēra. Akciju laikā piedāvā pat 30% atlaidi.

Turpat pieejams Ķīnā darināto 100% kokvilnas, proti, dabiskās šķiedras, segu klāsts: CAPRI, JANINA, ISOL. Tās ir tikai vienguļamās – 135 (140) x 200 cm.

Aija K. Rīgā: – Mazbērniem siltajās vasaras naktīs tās ir pašā laikā, jo komforts un miedziņš atnāk līdz ar siltumu. Krāsainas, dzīvespriecīgas, ar nelielu stepējumu. Ja kādreiz nav nomazgātas kājas, netīrumus tik ātri neredz, bet nav nekādu problēmu to izmazgāt veļas mašīnā un saulē izžāvēt. Kā ierasts kokvilnas segām, tās ir pasmagas. Tie, kuri brīvdienās uzturējušies laukos, noteikti atcerēsies vecāsmātes šūtās segas no daudzkrāsainiem audumu gabaliņiem.

LA.lv