Praktiski
Dārzs

Salāti, zaļumi un kāposti. Iznākusi tematiskā avīze dārzmīļiem un svaigēdājiem0

Salāti ir ne tikai garšīgi un veselīgi, bet arī skaisti un ļoti dažādi. Katrai gaumei. AS “Latvijas Mediji” izdevusi Tematisko Avīzi “Salāti, zaļumi un kāposti”, kas veltīta lapu dārzeņiem. Izdevuma autore – agronome Mārīte Gailīte aprakstījusi salātu, zaļumu un kāpostaugu audzēšanas īpatnības.

Taču šoreiz viņas galvenais mēr­ķis bija iepazīstināt lasītājus ar plašo dārzeņu klāstu, kas nopērkams tirgos un veikalos un no kuriem lielāko daļu varam izaudzēt arī paši. Tas galvenokārt noderēs patērētā­jiem, kas labi neorientējas daudzveidīgajā salātu, zaļumu un kāpostaugu piedāvājumā, bet kurus interesē, kā tie auguši un vai nav piesātināti ar nevēlamām ķīmiskām vie­lām. Protams, daudz vērtīgas informācijas atradīs mazdār­ziņu kopēji un zemnieki.

Daudzi joprojām baidās no nitrātiem lapu dārzeņos. Mārīte Gailīte skaidro, ka mīts par to kaitīgumu nāk no padomju laikiem, taču, pareizi lietojot, tie cilvēka organis­mam nekaitē. Pēdējo desmit gadu laikā veiktie pētījumi lie­cina, ka tie ir pat veselīgi – uzlabo sirdsdarbību un palīdz izturēt lielu fizisku slodzi.

Eksperte mierina, ka Latvijā nopērkamie dārzeņi nesa­tur nevēlamas vielas.

LA.lv