Praktiski
Dārzs

Salaspilī visus interesentus aicina uz stādu gadatirgu “Vitamīnu diena”0

Foto: PantherMedia/Scanpix/LETA

Aicinām visus sestdien, 14.septembrī, uz Nacionālo botānisko dārzu Salaspilī, kur notiks tradicionālais stādu un amatnieku gadatirgus “Vitamīnu diena”.

Šoreiz Nacionālā botāniskā dārza stādu stendā varēs iegādāties dažādu pārtikā izmantojamo augu – dižaugļu lazdu, upeņu, irbeņu, vīnogu, dzērveņu, aktinīdiju, citronliānu un smiltsērkšķu – stādus. Plašā klāstā tiks piedāvāti telpaugi, kā arī būs nopērkami dekoratīvo piparu, ciklamenu un piparmētru podiņi. Koku un krūmu piedāvājumā atradīsiet japānas kļavas, aronijas un citus dārza retumus.

Nacionālā botāniskā dārza stendā būs iespēja iepazīties ar informāciju par lielogu dzērveņu audzēšanu, kā arī saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem par dzērveņu kopšanu. Būs arī degustācija.

Oranžērijas laukumā tiks izdancots senioru deju kolektīvu lielkoncerts “Sens tik sens ir tas stāsts”, kurā ar grandiozu un skaistu deju stāstu visus sagaidīs un iepazīstinās vairāk nekā 500 dalībnieki no 37 deju kolektīviem.

Apmeklējot gadatirgu, noteikti izmantojiet iespēju doties pastaigā pa botānisko dārzu – priecēt acis ar dāliju un hortenziju krāšņo ziedēšanu. Savukārt oranžērijas sukulentu zālē var vērot vairāku kaktusu un jukas ziedēšanu. Baseinos apskatāmas graciozās ūdensrozes, kā arī zelta zivtiņas un bruņurupuči. Kuplajam papagaiļu pulkam pievienojies jauns korella papagailēns.

Programma
9.00-15.00 Stādu gadatirgus
9.00 – 13.00 Amerikas lielogu dzērveņu izstāde ar degustāciju un speciālista konsultācijām (NBD stendā)
12.00 Senioru deju kolektīvu lielkoncerts “Sens tik sens ir tas stāsts” (oranžērijas laukumā)
Ieeja gadatirgū: jāiegādājas ieejas biļete botāniskajā dārzā.

LA.lv