Praktiski
Mājas mīluļi

Rupuču labsajūtai0

Foto – Zanda Birze

Peldēties tīk ne tikai cilvēkiem. Arī sarkanausu bruņurupuči, trīs gadalaikus pavadījuši istabā akvārijā, priecājas vasaru izbaudīt dārza baseinā. Ja ir iespēja, kāpēc mīluļiem šo prieku liegt? Dārza baseiniņu izbetonēt var arī pašu spēkiem.

 

1. Vispirms izdomā, kāds baseins izskatīsies un kur dārzā atradīsies. Tad rok bedri. Jāņem vērā, ka baseina tilpums būs mazāks nekā izraktajai bedrei – savu tiesu aizņem akmeņi.

2. Bedrē klāj plēvi. Šoreiz izmantotas divas plēves – parasta zilā un speciāli baseiniem paredzētā melnā plēve. Abas bija palikušas pāri no citiem būvdarbiem.

3. Betonēšanu sāk ar pamata izveidi. Izmantots SAKRET BH betons/klons un ceļmalās salasīti laukakmeņi. Pavisam ap 400 kg betona, naudas izteiksmē – ap 40 latu.

Mazā baseiniņā ik pa laikam jāmaina ūdens. Lai to būtu vieglāk izdarīt, apakšā atstāj gludu iedobīti, kur sakrājas pēdējais ūdens un gruži.

4. Baseinu nevar uzbetonēt vienā dienā. Darbus veic pakāpeniski, lēnām virzoties uz augšu un ļaujot sacietēt apakšējām kārtām.

5. Pēdējo veido valnīti un apgriež lieko plēvi.

6. Pēc baseina izveides izrādījās, ka sarkanausu bruņurupuči ir arī labi alpīnisti, tāpēc apkārt jāliek sētiņa.

Šis baseins ir bruņurupuču saimnieces pirmais betonējums. Galvenais, lai dzīvnieciņiem labi! Skeptiķi teica, ka ziemā baseins saplaisās. Nekā! Baseins lieliski pārcieta ziemu bez nevienas plaisas, un rupuči atkal bauda vasaru.

 

LA.lv