Praktiski
Mājas

Rudens sezonas aktualitātes interjerā0

Publicitātes foto

Aizvadot vasaru, daudzi zīmoli un dizaineri piedāvā jauno rudens kolekciju vadošās tēmas un ieteikumus, kā iekārtot mājokli rudens noskaņās.

Atmiņas par vasaru

Tiek piedāvātas dažādas idejas, kā paildzināt vasaru. Jaunā “Zara Home” kolekcija apspēlē starp grāmatu lapām atrastu, sažāvētu pļavas ziedu motīvus tekstilā un trauku dizainā. Savukārt dizainere Anna Butele iesaka: “Vērts domāt par savu ziemas dārzu, kas ļautu saglabāt vasaru. Šim nolūkam var pielāgot jebkuru telpu, ja vien ir apņemšanās un saules gaisma, kas augiem ļautu attīstīties. Dārzam ne vienmēr jābūt atsevišķai telpai, tikpat labi tas var būt kāds trauks, kur vienkopus aug dažādi zaļumi. Nolikts uz palodzes, tas vistiešākajā veidā būs urbānais dārzs.”

Bijušo laiku romantika

“Zara Home New Vint­age” stila līnijā savijas spilgtie fuksijas toņi ar vecinātām, pelēcīgām nokrāsām. Arī šeit aktuāli ziedu motīvi, izšuvumi, atjaunoti vai mākslīgi vecināti priekšmeti, sveces.

Viktorijas laika iezīmes

Atsauces uz izsmalcinātu greznību un dārgu viesnīcu interjeriem. Maigas nokrāsas, kas komplektētas ar spilgtākiem akcentiem, zeltu, sudrabu. Rakstainu flīzīšu kolekcijas, smagnējas metāla lustras utt.

Svešzemju eksotika

Pakavi un spalvas no Ziemeļamerikas iekarošanas laiku vēstures, vecināta āda, zemes toņi komplektācijā ar spilgti citrondzelteno. Austrumu motīvi joprojām modē – koši toņi, izšuvumi, ornamenti un dabiskie materiāli.

Mīlestība

Līdztekus stilizētām atsaucēm dizaineri domā arī par tematiskām līnijām. Piemēram, “IKEA” jauno kolekciju veltījusi mīlestības tēmai – mīlestība pret savu māju un tuvāko. Nav brīnums, ka galvenā vieta šajā kolekcijā ierādīta guļamistabas iekārtošanai – stilam, mēbelēm, aksesuāriem. Varbūt arī latviešu mājokļos šajā rudenī vērts pievērst lielāku uzmanību guļamistabas izskatam un omulībai?

Bērni

Priecē fakts, ka dizaina jomā nav aizmirsti arī bērni. Viņiem veltītas atsevišķas kolekciju līnijas, kurās, līdzīgi kā pieaugušo modē, dominē izšuvumi, raibi raksti, alfabēta burtu, ciparu un dzīvnieku tēli, arktiskās faunas motīvi un tīru toņu salikumi.

Speciālista padomi

Dizaineres Baibas Prindules interjera lietu “TOP 10” rudenī

1. Sveces. Atmosfēru rada gaisma. Rudenī tā nepieciešama pieklusināta un silta. Tas ir sentimenta laiks, kad sevi un citus palutināt un pažēlot.

2. Segas. Siltuma un omulības izjūtai.

3. Tēja. Var būt gan kā interjera papildinājums, gan kā silts mierinājums lietainās dienās, kad neko citu negribas kā ieritināties zem segas ar siltu tējas krūzi rokās.

4. Efejas. Piešķir pilsētas videi papildu romantiku.

5. Spuldzītes ar kvēldiegu. Siltākai atmosfērai.

6. Lampiņu virtenes. Vienlaikus rada svētku un miera sajūtu.

7. Puķu dobes. Tās var iekārtot arī uz palodzes. Ikviens pilsētnieks var kļūt par “urbāno dārznieku”, ja vien ir iedvesma un izdoma.

8. Stikla displeji. Mūsdienās arī ekrāni un stikla displeji rada mājīguma izjūtu, it sevišķi, ja tajos skatāmas romantiskas filmas vai iedvesmojoši mūzikas koncerti.

Saistītie raksti

9. Ledusskapis vai veļasmašīna. Ikdiena nav iedomājama bez tehnikas, kas atvieglo mūsu dzīvi. Novietojot ierasto ledusskapi vai veļasmašīnu telpās, kur parasti tā netiek izvietota, var iegūt futūristisku, neparastu atmosfēru un urbānu noskaņu.

10. Āboli un cepumi. Svaigi āboli ir neatņemams rudens interjera elements, turklāt tie patīkami smaržo, atgādinot vasaru, bezrūpību, sauli un mieru. Omulību papildinās greznos traukos pasniegti cepumi.

LA.lv