Praktiski
Receptes

Salds un aromātisks rožu ziedlapiņu ievārījums0

Foto no Pixabay.com

Austrumu medicīnā rožu ziedlapiņu ievārījumu izmanto asins attīrīšanas nolūkos, ieteicams lietot vasarā pa 1 tējkarotei 3 reizes dienā pusstundu līdz ēšanai vismaz vienu mēnesi karstajā laikā.

Sastāvdaļas:

70 g sakapātu rožu ziedlapiņu, 550 g cukura, 500 g ūdens, 8 ēdamkarotes citrona sulas.

Kā gatavot?

Bioloģiski audzētu rožu ziedlapiņas nolasa, attīra no gružiem un kukaiņiem un smalki sakapā ar platu, lielu nazi. Receptē dotais daudzums ir viena pieblīvēta glāze (200 ml). Pievieno cukuru un pusi no citrona sulas un ar rokām rūpīgi izmīca, līdz sāk atdalīties šķidrums. Noliek uz divām stundām nostāvēties, lai cukurs no rožu ziedlapiņām izvelk aromātiskās vielas un krāsu.

Katliņā uzvāra ūdeni, pielej atlikušo citrona sulu un pievieno rožu ziedlapiņu masu. Uz lēnas uguns vāra aptuveni 30 minūtes, ik pa laikam noņemot putas. Kad izveidojies biezs sīrups, kurš no karotes vairs nenopil, sapilda burkās. Iznāk salds un aromātisks ievārījums. Brīnums – pat pēc pusstundas vārīšanas ziedlapiņu aromāts ir saglabājies!

Ja ievārījumu gribas biezāku, piecas minūtes pirms vārīšanas beigām pievieno mazā ūdens daudzumā izšķīdinātu agaru (rēķina tējkaroti uz puslitru) vai izmanto speciālo ievārījuma cukuru (tad jāvāra vien 15 minūtes).

LA.lv