Praktiski
Svētki

Rožu laukumā ar andeli svinēs Saimnieču dienu0

Publicitātes foto

Atzīmējot Annas jeb Saimnieču dienu, 21. jūlijā Rožu laukumā, Liepājā, tiek organizēts amatnieku un mājražotāju tirdziņš, lai celtu godā mūsu zemes darba tikumu – ar mājas smeķi pagatavotus gardumus un amatnieku meistardarbus. Rožu laukumā būs rodami smalki rokdarbi, apģērbi, rotas lietas, izšuvumi ar etnogrāfiskiem rakstiem, kā arī ikdienā neredzēti gardumi – tas viss būs čaklo meistaru rokām izlolots un ar mīlestību pagatavots veltījums tirdziņa apmeklētājiem.

Annas dienas tirdziņa amatnieki un tirgotāji būs sarūpējuši dažādus gardumus un acis priecējošus labumus. Galdā tiks celti mājas sieri, žāvētas zivis, kūpināta gaļa, garšvielas, smiltsērkšķu un unikāla biškopības produkcija, zāļu tējas, konditorejas izstrādājumi, no sezonas ogām gatavoti pašmāju vīni. Pie amatniekiem varēs iegādāties smalkus izšuvumus, adījumus, rotas, lina un trikotāžas cepures, kleitas, kā mazākiem tā lielākiem bērniem piedāvājumā būs arī “Javer” modernie dizaina apavi. Sortimentā atradīsies arī dažādi suvenīri, eko kosmētika, tamborētas rotaļlietas, dekoratīvie un rožu stādi, kā arī meistardarbi no koka un ādas.

Kopš seniem laikiem kalendārā Annas tiek atzīmētas kā saimnieču dienas un tur pat līdzās esošā Jēkaba diena – saimnieka diena, kad izsenis notika lieli gadatirgi, kur satikās pārdevēji ar pircējiem, galdā pirmoreiz ceļot jaunos kartupeļus un no jaunās ražas cepto rudzu maizi, tāpēc, kuplinot tautu tradīcijas, jau piektdien biedrība “ETNO Liepāja” aicina uz Annas dienas tirdziņu Rožu laukumā.
Baudīsim mājražotāju sagatavotos labumus,  iegādāsimies ar rokām darinātas skaistumlietas, atpūtīsimies un svinēsim svētkus kopā!

LA.lv