Citi vaļasprieki, Rokdarbi

Rozes zieds – kā tikko dārzā plūkts

Foto-Karīna Miezāja

Ar skaistu dekoru var atsvaidzināt apnikušu apģērbu vai somiņu. Piedāvājam izgatavot vienu ne pārāk sarežģītu ziedu. Šoreiz tā būs roze.

Materiāli un instrumenti

Foto-Karīna Miezāja
Foto-Karīna Miezāja

• kokvilnas satīns
• vate, floristikas stieplītes
• PVA līme, adata un pieskaņots diegs
• zīmulis, šķēres, otiņa
• porolona gabaliņš, diega spolītes viducis, veļas knaģis
• plakanknaibles, īlens

Vispirms izgludinātu audumu izklāj uz galda. Vienai ēdamkarotei želatīna pievieno pusglāzi ūdens. Kad želatīns uzbriedis, ja nepieciešams, to var vēl atšķaidīt, pievienojot nedaudz ūdens. Želatīnu karsē ūdens peldē. Švammīti piesūcina ar atšķaidīto želatīnu un klāj uz auduma. Tad atstāj uz diennakti izžūt.

Papīra lapu saloka četrās daļās. 3,5 centimetru attālumā no stūra novelk pusaplīti un pa šo līniju griež ar šķērēm. Atverot detaļu, ieraugām ziediņu ar četrām ziedlapiņām. No papīra izgatavo vienu 7 x 7 cm un vienu 8 x 8 cm lielu četrlapīti. Novieto tās uz auduma, ar zīmuli apvelk un izgriež trīs septiņus un trīs astoņus centimetrus lielas detaļas. Katras detaļas vidū ar īlenu izdur caurumiņu.

Ņem floristikas stieplīti, pārloka uz pusēm, locījuma vietu saspiež ar plakanknaiblēm. Ievieto vates kumšķi, vēlreiz cieši saspiež. Vati ar otiņu apziež ar PVA līmi, stieplīti virpina, līdz vate savēlusies sveces liesmiņas formā. Ja vates figūriņa ir par mazu, pieliek klāt vēl vati, apziež ar līmi un ar pirkstiem saveļ, veidojot liesmiņas formu.

No tās pašas krāsas, bet neželēta auduma izgriež vienu 6 x 6 cm lielu kvadrātiņu. Adatā iever audumam pieskaņotas krāsas diegu, uzmet mezglu. Kvadrātiņu pārloka pa diagonāli uz pusēm, stūrīti nogriež apaļu. Apaļo malu, šujot ar retiem dūrieniem, diegu metot pār malu, aizšuj un diegu savelk. Ņem stieplīti ar vates “liesmiņu”, noziež ar līmi, aptin ar savilkto audumu. Pie kātiņa diegu nostiprina.

Ņem vienu 7 x 7 cm lielo auduma četrlapīti, iegriež dziļāk pa līnijām, kas atdala ziedlapiņas. Ar šķēru aso malu, diezgan stipri paraujot, sakroko katru ziedlapiņu. Četrlapīti uzvelk uz stieplītes, vienu ziedlapiņu pie pamatnes apziež ar līmi un, veidojot vēlamo zieda kompozīciju, pielīmē pie pumpura. Dažas minūtes patur, lai līme apžūst. Arī nākamo ziedlapiņu pie pamatnes apziež ar PVA līmi un pielīmē, atkal brīdi ļauj nožūt. Tā, veidojot rozes zieda formu, līmē vienu ziedlapiņu pēc otras, līdz pielīmētas visas sešas četrlapītes. Ja viena zieda puse izdevusies kuplāka, to papildina, pielīmējot atsevišķas ziedlapiņas. Lai zieda forma labāk saglabātos, uz stieplītes uzvelk porolona gabaliņu, pēc tam caurulīti (tas var būt diega spolītes viducītis) un to visu nospriego ar veļas knaģi. Pakar ar ziedu uz leju. Atstāj žūt 24 stundas.

Gatavojot auduma ziedu, svarīgi ir to ar pirkstiem pārāk neņurcīt un nesamitrināt ar līmi. No tā zieds var ciest. Arī uzglabājot auduma ziedus, tie jāsargā no mitruma un mehāniskas iedarbības. Solvita savu “puķu dārzu” tur kastē ar vāku, kur ziediem netiek klāt ne ūdens, ne putekļi.

Auduma ziedu var izmantot gan kā košu akcentu pie tērpa, gan, piestiprinātu pie matu stīpiņas, nēsāt matos. Pirmajā variantā jāiegādājas aizdare pusaplīša formā un jāpielīmē ar karsto līmi. Matu stīpiņai ziedu piestiprina, pielīmējot stieplīti pie stīpiņas un pēc tam aptinot ar pieskaņotas krāsas dekoratīvu lentīti. Ziedu var papildināt ar pieskaņotu spalvu.

1 komentārs

 1. ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =====

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Pievienot komentāru