Jubilejas, Svētki

FOTO: Rotājam svinību vietu. Kā to izdarīt oriģināli un lēti

Foto - Kristīne Jakadela

Rozā flamingo, 100 balonu, košas lentes vai vecmāmiņas bufete pļavas vidū. Lai cik bagātīgs būtu svētku galds, pārsteigums, ko rada īpaši dekorēta svinību vieta, atstās lielāku iespaidu.

– Veidojot rotājumus telpai, svarīgi, lai būtu efektīgi un lēti, – cilvēku vēlmes novērojuši pasākumu dekoratori Valters Ozoliņš un Kristīne Jakadela. – Kad ir krīze, ļaudis vairāk nekā pārticības laikos vēlas redzēt un baudīt skaisto. Vizuālais svinību koptēls sevišķi būtisks ir cilvēkiem, kam ir ierobežoti līdzekļi. Daži svētku sarīkošanai pat gatavi ņemt kredītu, bet to gan nevajadzētu darīt, – atzīst Valters.

Dekoratori domā, ka ir vērts gatavoties svētkiem, jo tas paildzina svinību sajūtu, rada paliekošas atmiņas. Par modernu var uzskatīt visu – gan dabiskos un mākslīgos ziedus, gan dabas materiālus, gan brokātu un zīdu. Stilīgas ir dažādas figūras, skulptūras, rotaļu vilcieniņi un citi aksesuāri. Galvenais ir pasniegšanas veids. Un jāsamierinās, ka pasākumā vienmēr būs kāds, kam kaut kas nepatiks.

Labākā izvēle − mākslinieki

Protams, dekorēšana maksā naudu. Visdārgāk ir aicināt dekoratorus. To vērts darīt, ja svinību vieta ir liela, ja vēlas pasākumu padarīt sevišķi neaizmirstamu un gūt drošību, ka viss izdosies. Telpu dekoratori ir mākslinieki un radīs neatkārtojamu vidi – gluži kā mākslas darbu. Pirms meklē profesionāļu palīdzību, iepriekš der izšķirstīt žurnālus, ielūkoties interneta plašumos, lai saprastu, kas patīk un ko vēlētos savos svētkos. Piemēram, ļoti labas idejas atrodamas interneta vietnē www.augumaja.lv.

Pievienot komentāru