Praktiski
Dārzs

Rīgas “Brīvbodē” varēs mainīties ar stādiem, sēklām un telpaugiem0

Foto: Fotolia

Svētdien, 12.maijā, no plkst.12 līdz 16 Rīgas “Brīvbodē”, Turgeņeva ielā 13, norisināsies “Augu maiņas diena”, kurā apmeklētāji ir aicināti nest un mainīt stādus, sēklas, telpaugus, puķes un puķu podus, darbarīkus, kā arī grāmatas par augiem un to kopšanu, aģentūru LETA informēja pasākuma organizētāju pārstāve Alise Ziemule.

“Šī ir lieliska vieta, kur satikties tiem, kam uz palodzes vai dārzā ir izaudzis kāds lieks stāds vai istabas telpaugs pāraudzis sava poda izmērus, ar tiem, kuriem ir vēlme sēt un stādīt, bet nav īsti ko. Būs pieejama melnzeme, kurā pārstādīt savu augu, bet ar padomu augu kopšanā palīdzēs augu “dakteris”,” norāda pasākuma organizatore Līva Zolneroviča.

Tā kā “Brīvbode” ir atvērta reizi nedēļā, ceturtdienās no plkst.15 līdz 19, šī būs iespēja cilvēkiem, kuriem esošais darba laiks apmeklējumam nav piemērots, paralēli grāmatu maiņai atstāt un atrast sev arī citas noderīgas lietas, piemēram, apģērbus, apavus un sadzīves priekšmetus.

“Brīvbode” darbojas no pagājušā gada augusta kā vieta, kur jebkurš var atnest sev vairs nevajadzīgās, bet vēl labās mantas un mainīt tās pret citām.

“Brīvbode” ir brīvprātīga, sociāli atbildīga bezpeļnas iniciatīva, kas darbojas biedrības “Free Riga” paspārnē.

Iniciatīvas autori aicina pārvērtēt savus iepirkšanās un patēriņa paradumus, aicinot lietu apmaiņas rezultātā pagarināt resursu dzīves ciklu. Iniciatīva pamazām attīstās, plāno arī turpmāk rīkot šādus un līdzīgus pasākumus, kā arī aicina līdzīgi domājošas organizācijas un domubiedrus uz sadarbību.

LA.lv