Praktiski
Mājas mīluļi

Rīgā uzstāda vēl 10 kaķu mājiņas0

Pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda dāvinājumam un iedzīvotāju ziedojumiem, biedrība “DzīvniekuSOS” novembra beigās projekta “Pilsētas kaķu dzīve: Droša pajumte” ietvaros Rīgā uzstādīja vēl 10 jaunas kaķu mājiņas.

Mājiņas sadarbībā ar ielas kaķu aprūpētājiem izvietotas vietās, kur mīt par Rīgas domes, biedrības “DzīvniekuSOS” un iedzīvotāju līdzekļiem sterilizētu ielas kaķu kolonijas – Kurzemes prospektā, Gaiļezerā, Rūpniecības ielā, Sparģeļu ielā, Staiceles ielā, Lomonosova ielā, Prūšu ielā, Valdeķu ielā un Nicas ielā. Mājiņu izvietošana tiek saskaņota ar namu apsaimniekotājiem, zemes īpašniekiem un citām iesaistītajām pusēm, lai panāktu pozitīvu attieksmi, skaidrotu mājiņu nepieciešamību un novērstu to nopostīšanu.

Tāpat mājiņu uzstādīšanas būtisks priekšnosacījums ir atbildīga ielas kaķu kolonijas aprūpe – mājiņas tiek uzstādītas vietās, kur jau ir nodrošināta dzīvnieku sterilizācija, lai novērstu to nekontrolētu vairošanos, vai arī ir plānots to veikt, kā arī kolonijas barošanas un mītnes vieta tiek turēta tīra un sakārtota. Sakārtotas un tīras bezpajumtes kaķu uzturēšanās vietas veicina iedzīvotāju pozitīvu attieksmi pret tiem un mazina cietsirdīgas izturēšanās risku.

“DzīvniekuSOS” īsteno projektu “Pilsētas kaķu dzīve: Droša pajumte” jau kopš 2012.gada, un tā ietvaros Rīgā un Pierīgā uzstādītas jau vairāk nekā 60 kaķu mājiņas. Mājiņu uzstādīšanu atbalstījis gan Borisa un Ināras Teterevu fonds, gan Rīgas dome, gan iedzīvotāji ar saviem ziedojumiem.

Uzstādot kaķu mājiņas, biedrība cer mazināt problēmu, ko rada pagrabu noslēgšana daudzdzīvokļu mājās, kā rezultātā kaķi, kuru sterilizēšanā ieguldīti biedrības, Rīgas domes un iedzīvotāju līdzekļi, paliek bez pajumtes un iet bojā. Pēdējo divu gadu laikā, vēršoties plašumā daudzdzīvokļu māju siltināšanas un vides sakārtošanas projektiem, aizvien biežāk tiek slēgti māju pagrabi un nojaukti šķūnīši un citi grausti, kas iepriekš kalpoja par bezpajumtes kaķu patvēruma vietu. Īpaši aktuāla šī problēma ir Rīgas mikrorajonos, piemēram, Ķengaragā, Purvciemā, Juglā un Ziepniekkalnā.

LA.lv
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Lielais ražas laiks. Kas darāms dārzā 16. – 23. septembrī
1 diena
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
Virtuves izlietņu veidi un to priekšrocības. Kuru izvēlēties?
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Sagatavo kompostu pavasarim: ko noteikti tajā nevajag likt
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Viņa aizmiga…” Džipa vadītāja pie Ķekavas apļa ietriecas kravas auto sānā
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
10 stundas