Praktiski
Manas tiesības

Reklāma uz katra staba! Kāpēc neviens to neierobežo?0

Foto-Rebeka Žeire/LETA

Rīga ir pārpildīta ar reklāmām. Vai tiešām tās var izlikt uz katra staba, kur vien iepatīkas, un nav nekādu ierobežojumu? JĀZEPS RĪGĀ

Rīgā ir aizliegts reklāmu stiprināt pie kokiem, uzkrāsot, uzlīmēt, gravēt un izklāt reklāmu uz ceļa seguma (izņemot tirdzniecības centru un universālveikalu teritorijas ārpus Rīgas vēsturiskā centra), izmantot reklāmu ar skaņas efektiem, lietot reklāmā gaismas iekārtas ar bākuguņu veida efektu, bez speciāli izgatavotām nesošajām konstrukcijām izvietot (apsiet, aplīmēt u.tml.) reklāmu ap apgaismes, elektropiegādes un citiem stabiem un balstiem, kā arī azartspēļu organizēšanas vietās vai izklaides un pasākumu norises vietās, kurās notiek intīma rakstura izklaides, reklāmā izmantot gaismas specefektus (piemēram, mirgojošas gaismas un vadus) un digitālos ekrānus.

Reklāmu nedrīkst izvietot uz tiltiem pār Daugavu, arī kādreizējā Dzelzs tilta balstiem, un pilsētas kanālu (uz to konstrukcijām, balstiem, apgaismes stabiem, tramvaju un trolejbusu gaisa līniju balstiem, kā arī uz tiem projektēt speciālas konstrukcijas reklāmas objektu uzstādīšanai) posmos, kas projicējas pret ūdeni. Vēl reklāmu nedrīkst uzstādīt uz ūdens, arī izmantojot dažādus peldlīdzekļus (pontonus, plostus, kuģus, laivas u.tml.) un reklāmas izvietošanas palīglīdzekļus, izņemot tūrisma un maršruta kuģus un publiska pasākuma reklāmu, ja tas norisinās uz ūdens.

Aizliegtas arī saldināto dzērienu (izņemot sulu un nektāru), enerģijas dzērienu un čipsu (kraukšķīgu, plānās šķēlēs ceptu kartupeļu) reklāmas 50 m rādiusā ap izglītības iestāžu (izņemot augstskolu un koledžu) ēkām un būvēm.

LA.lv