Praktiski
Mājas

Regulatoru var pieslēgt jebkura tipa radiatoram, arī čuguna0

Foto: Fotolia

“Mūsu mājā mainīja radiatorus un tika uzlikti jauni konvekcijas tipa radiatori ar regulatoru. Piecos dzīvokļos īpašnieki izvēlējās palikt pie čuguna radiatoriem. Mums apgalvo, ka čuguna radiatoriem nav iespējams pievienot regulatoru. Vai tā ir taisnība?” JURIS Ogrē

“Regulatorus iespējams pievienot jebkuriem radiatoriem, arī čuguna. Iespējams, būs jāiegādājas vai jālūdz virpotājam izgatavot nepieciešamās pārejas, taču tā parasti nav būtiska problēma,” skaidro SIA “Jards” direktors Ainārs Vorslavs.

Jāņem vērā regulatora galvas uzstādīšanas virziens. Tai jābūt vērstai uz sānu, lai regulatora darbība būtu korekta.

Pastāv iespēja, ka ilgu laiku lietotus čuguna radiatorus nepieciešams nomontēt, iznest no ēkas un ar augstspiediena strūklu izskalot tajos uzkrājušos dubļus un duļķes. Ir risks, ka dubļi var traucēt regulatora darbību. Taču skalošana ne vienmēr nepieciešama – viss atkarīgs no apkures sistēmas īpatnībām un siltumnesēja kvalitātes. Tāpat vēlams remonta laikā pievienot ventiļus, lai katru atsevišķu radiatoru var pilnībā atslēgt no sistēmas. Tas var noderēt, ja radiators kāda iemesla dēļ jānomaina, neizlaižot siltumnesēju no pārējās sistēmas.

Visus ar apkures sistēmas remontu vai pilnveidošanu saistītos darbus vislabāk uzticēt pieredzējušiem speciālistiem. Nemākulīga darbošanās var novest pie liekiem tēriņiem un neērtībām. Apjomīgākus darbus labāk veikt gada siltajā laikā, kad tas neietekmē dzīves kvalitāti.

Saistītie raksti
LA.lv