Praktiski
Dārzs

Ravē, rušina, griež pirtsslotas, norok tulpes. Kas darāms dārzā 11. – 18. jūnijā0

Foto-Andrea/Fotolia

11.jūnijs. Augļu diena

Vēl var paspēt iestādīt ķirbjus un tomātus atklātā laukā, kā arī iesēt cukurzirņus un sviesta pupiņas vēlākai ražai. Veic kopšanas un veidošanas darbus tomātiem un gurķiem, dod papildmēslojumu. Apgriež un veido vīnogulājus. Normē ražu un veido vainagus augļukokiem. Lasa ogas, gatavo ievārījumus.

12.jūnijs. Sakņu diena 

Sēj burkānus, redīsus, rāceņus, turnepšus. Stāda bietes un kāļus ar dēstiem. Ravē un rušina stādījumus. Sakārto un pārjauc komposta kaudzes. Dod papildmēslojumu augiem. Norok agro tulpju un citu pavasara puķu sīpolus. Nostiprina nogāzes, klāj celiņus, ierok sētām stabus un veic citus darbus, kas saistīti ar dārza būvju nostiprināšanu.

13.–15.jūnijs. No 13. jūnija rīta līdz 15. jūnija pēcpusdienai sēšanai un stādīšanai nelabvēlīgs laiks. 

Ravē un rušina sējumus un stādījumus, lai ierobežotu nezāles. Pļauj nevēlamus augus, kur nepieciešams. Pārjauc komposta kaudzes, lai tās neieaugtu nezālēs.

15.jūnija pēcpusdiena – ziedu diena

Stāda vasaras puķes. Apgriež sēklaizmetņus vasaras puķēm un ziemcietēm, ja sēklu vākšana nav paredzēta. Vāc ārstniecības augus, griež zarus pirtsslotām, lasa ogas un gatavo ievārījumus. Pļauj zālienus. Norok pavasara sīpolpuķes.

16.–17.jūnijs. Lapu dienas

Sēj garšaugus, salātus, spinātus, skābenes. Stāda agro šķirņu kāpostus. Sēj zālienus un zaļmēslojumu. Laista augus.

18.jūnijs. Augļu diena

Stāda gurķus un ķirbjus. Veic nepieciešamos kopšanas un veidošanas darbus gurķiem, tomātiem, vīnogulājiem. Normē ražu augļukokiem. Lasa ogas, gatavo ievārījumus, konservē.

LA.lv