Praktiski
Dārzs

Ravē, mēslo, sēj un stāda. Kas darāms dārzā 27.05. – 3.06.0

Foto: Fotolia

27.maijs. Ziedu diena

Pļauj zālienu un nezāļu audzes. No nātrēm un tauksaknēm gatavo raudzējumus augu mēslošanai. Ravē. Ievāc sezonas ārstniecības augus. Mēslo puķes. Atsien dekoratīvos augus ar nenoturīgiem dzinumiem. Apgriež noziedējušās forsītijas. Sakārto dārza celiņus un sētas.

28.–30.maijs. Lapu dienas

Laista augus gan telpās, gan siltumnīcā, gan zem klajas debess, ja nepieciešams. Stāda kāpostus, puravus, rabarberu dēstus pastāvīgā vietā. Sēj skābenes, salātus, garšaugus un spinātus. Dala un pārstāda hostas, kā arī citus dekoratīvos augus ar krāšņām lapām. Sēj zāli un zaļmēslojuma augus. Apgriež dzīvžogu, pļauj zālienu. Mēslo augus.

31.maijs – 1.jūnijs. Augļu dienas

Sēj gurķus un kabačus, pupas un pupiņas, cukurzirņus vēlākai ražai. Izstāda pastāvīgā vietā ķirbjus, melones, arbūzus, tomātus audzēšanai atklātā laukā. Griež rabarberu kātus pārstrādei. Plūmēm izgriež nokaltušos zarus, kas tagad ir labi redzami.

2.jūnijs. Sakņu diena

Ravē un rušina sējumus un stādījumus. Sakārto un pārjauc komposta kaudzes. Stāda kartupeļus un sīpolus. Sēj burkānus, bietes, redīsus, rāceņus, kāļus.

3.jūnijs. No sēšanas un stādīšanas labāk atturēties

Labāk spēkus un enerģiju novirzīt sējumu un stādījumu kopšanai, ravēšanai, rušināšanai, nezāļu pļaušanai, kā arī kompostēšanas vietu sakārtošanai un augsnes apstrādei vēlākiem sējumiem un stādījumiem.

LA.lv