Gadskārtu svētki, Svētki

Radošas Līgo idejas visai ģimenei: siera recepte, vainags un latviskās zīmes

1. Lai svētki izdodas!

1no4
Foto - Valdis Semjonovs

Saulgrieži dabā pie uguns ar dziesmām, dejām, ozollapu vai ziedu vainagu un virkni rituālu ir vesels piedzīvojums ikvienam mazajam. Līgo svētki ir burvīgs laiks, lai bērnam pastāstītu vairāk par mūsu tautas tradīcijām, folkloru un ļautu iepazīt dabu. Mazo ekspertu skola kopā ar privāto pirmsskolu “CreaKids” piedāvā idejas radošiem un skaistiem saulgriežiem kopā ar bērnu.

“Vasaras saulgriežus svinam pie draugiem laukos vai mūkam prom ceļojumos. Sieva kopā ar mazajiem veido svētku frizūras – meitu matus sapin vainadziņā un izrotā ar puķēm. Vakarā meitas met vainadziņu ozolā, skaitot, kad varēs gaidīt precinieku,” par Vasaras saulgriežiem ģimenes lokā stāsta četru bērnu tēvs, žurnālists Ansis Bogustovs. “Top paštaisītu pīrāgu un smalkmaizīšu kalni. Savukārt es kopā ar dēlu kurinu ugunskuru. Bērniem tie ir neaizmirstami svētki – var neiet gulēt visu nakti!”

“Ar bērniem vienmēr Līgo svētkus svinam laukos, Aumeisteros, pie manas draudzenes Santas. Dienu sākam svētku noskaņās, visur valda rosība un prieks, skan Latvijas Radio. Māju rotājam meijām, gatavojam latviešu ēdienus svētku galdam – kopā ar bērniem sienam sieru un cepam pīrāgus. Pēcpusdienā dodamies uz pļavu lasīt ziedus vainagiem, mazie sapošas tautastērpos,” stāsta divu bērnu māmiņa, studijas Kultfilma producente Krista Sondore.

  1. Lai svētki izdodas!
  2. Gards siers gan maziem, gan lieliem punčiem
  3. Krāšņs vainags
  4. Rakstu zīmes veiksmei un spēkam

Pievienot komentāru