Daiļdārzs, Dārzs

Radošas idejas dārza videi: interesants žogs un apgaismojums vakaram

Publicitātes foto

Vasarā, kad daudz laika pavadām laukā, piemājas dārzā, svarīga ir ne tikai iekštelpu, bet arī ārtelpu vide. Tāpēc ir īstais laiks padomāt, kā atsvaidzināt dārza ainavu.

Uzprišinām žogu
Tas nebūt nenozīmē, ka jāmaina viss žogs, kas ir gan laikietilpīgs, gan dārgs process. Nē, žogam var piešķirt jaunu seju, piemēram, izveidojot jaunus vārtiņus vai arī to interesanti pārkrāsojot.

Vārtiņi, kas aicināt aicina ienākt
Veco koka vārtiņu dēlīšus nomainīja pret dažāda garuma, galos noapaļotiem dēļiem, tādējādi izveidojot asociāciju ar divām plaukstām. Bet vārtiņu fasādei piestiprināja no mazākiem dēlīšiem izveidotu dekoru sirds formā.

Žogs kā glezna
Pilsētās bieži var redzēt žogus vai sienas, ko izdaiļojuši grafiti cienītāji, taču laukos līdzīgs paņēmiens derēs pašu žogam. Tikai šai videi vairāk piemērots dabai tuvas tematikas zīmējums, nevis urbānie motīvi. Protams, labāk, ja pie šī darbiņa ķersies kāds, kuram padodas zīmēšana ar krāsām un otu, bet var ņemt talkā arī mūsdienu tehnoloģijas, izmantot trafaretus un krāsu aerosolus, veidojot vienlaidu zīmējumu pēc dažādiem paraugiem.

Spēlējamies ar apgaismojumu
Protams, izskatīgi un neierasti dārza gaismas ķermeņi izmaksā dārgi, bet ar izdomu arī parastās dārza lampiņu virtenes var kļūt par lielisku dekoru.

Plūstošā gaisma
Nelielā gaismu virtenīte, kas piestiprināta lejkannai, kļuvusi par vienu no iemīļotākajiem dekoriem nelielajā dārziņā.

Atpūtas vietai
Lampiņu virtenes ir pieejamas jebkurā celtniecības un dārza preču veikalā. Tomēr svarīgi, kādu izvēlēties un kā to izmantot. Piemēram, šajā dārzā izvēlētas lampiņas ar lielākiem kupoliem (var būt arī ar krāsainiem), kas piestiprinātas pie koka stabiem abpus ēdamgaldam. Līdz ar to gaismu virtene kopā ar ēdamgaldu un soliem veido vienotu ansambli un improvizētu atpūtas zonu. Vienkārši, bet efektīgi!

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Pievienot komentāru