Praktiski
Manas tiesības

Radinieks pa kluso noņēmis naudu no konta. Kāds sods par to pienākas?0

Foto: Teodorlazarev/Shutterstock

Man bankā bija ap 600 eiro. Kad gribēju tos noņemt no konta, izrādījās, ka naudas nav. Atklājās, ka to no bankomāta izņēmis radinieks, bet karti viņam pa kluso iedevis mans dēls. Radinieks sola naudu atdot, bet sieva tomēr grib iet uz policiju. Kāds sods par to ir paredzēts? Vai es varēšu paņemt atpakaļ savu iesniegumu, ja radinieks tomēr naudu atdos? ARMANDS TALSU NOVADĀ

Lai vainīgās personas sauktu pie likumā noteiktās atbildības par šo nodarījumu, varat vērsties ar iesniegumu policijā un lūgt uzsākt kriminālprocesu pēc Latvijas Krimināllikuma 193. panta 2. daļas, kas nosaka, ka par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, iznīcināšanu, bojāšanu vai nelikumīgu izmantošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudassodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Jēdzienā “mantas nolaupīšana” ietilpst ne tikai laupīšana, bet arī zādzība, piesavināšanās un citi nodarījumi. Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros kā cietušais varat lūgt nodarītā mantiskā kaitējuma atlīdzību, t.i., prasīt piedzīt no vainīgās personas jums nozagto naudu.

Iespējams, pie atbildības varēs saukt arī jūsu dēlu, piemēram, par noziedzīgā nodarījuma atbalstīšanu. Krimināllikuma izpratnē par atbalstītāju uzskatāma persona, kas apzināti veicinājusi noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, dodot padomus, norādījumus, līdzekļus vai novēršot šķēršļus tā izdarīšanai, kā arī persona, kas iepriekš apsolījusi noslēpt noziedzīga nodarījuma izdarītāju vai līdzdalībnieku, rīkus, līdzekļus, iegūtos priekšmetus vai iepriekš apsolījusi iegādāties vai realizēt šādus priekšmetus. Līdzdalībnieku noziedzīgā nodarījumā sauc pie atbildības saskaņā ar šo pašu likuma pantu.

Šis, visticamāk, ir mazāk smags noziedzīgs nodarījums, tāpēc, ja uzsāktā kriminālprocesa laikā pārdomāsiet un vairs nevēlēsieties turpināt iesākto, lietu varēsiet atrisināt, noslēdzot ar vainīgo personu izlīgumu.

LA.lv
AG
Aija Geida
Praktiski
Žāvētava augļiem un dārzeņiem. Kā izgatavot pašam
15 stundas
ĢK
Ģirts Kasparāns
Praktiski
Ko tik neizdomā. Miskaste, kura pati iztīrās
15 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
7 svarīgi jautājumi par piemiņas vietām
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/AFP
Pasaulē
Irānas sagrābtais britu kuģis noenkurots ostā; izmeklēs iespējamu sadursmi
33 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Divas pašvaldības izslēdz savus izdevumus no masu informācijas līdzekļu reģistra
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
LED gaismekļu ražotājs “Vizulo” jaunās tehnoloģijās ieguldīs vairāk nekā pusmiljonu eiro
16 minūtes
VK
Vita Krauja
Kultūra
Māksla kā vienīgais dzīvesveids. Saruna ar mākslinieku dinastijas turpinātāju Indriķi Ģelzi
5 stundas
LE
LETA
Dabā
Sestdiena būs siltākā diena kopš 1. jūlija
5 stundas