Mājas mīluļi

Putnu balle pie Rītiņa. Uzzinām, kā Mārtiņš Rītiņš audzē vistas, pudeļpīles un zosis

Foto - Ilze Pētersone

Ar skaļu gaiļa Oskara dziesmu sākas rīts Mārtiņa Rītiņa namīpašumā Baltezerā. Vistu pavēlnieks modina ne tikai visu putnu saimi, bet dara mundrākus arī saimnieka kaimiņus. Uzbūvējis lepnu mitekli pēc Velsas prinča Čārlza Haigrovas muižā noskatītā parauga, Rītiņš to pamazām piepildījis ar iemītniekiem.

Gailis un vistas viņa mājas pagalmā parādījās pirms trim gadiem, ar “Briežkalnu” saimniecības gādību pirms gada tām pievienojušās pudeļpīles un zosis. Šopavasar Mārtiņš savam putnu dārzam piepulcējis baložus. Arī to viņš aizguvis no Čārlza, kurš savā Rietumanglijas lauku īpašumā līdzās vistām audzē baložus. Starp citu, angļiem putnkopība kļuvusi par populāru vaļasprieku – svaigas olas no pašu vistām pārtikā lietojot pāri par miljonu mājsaimniecību.


Diena Rītiņa putnu mājā sākas ar brokastīm – lielā bļoda pilna ar salātu atgriezumiem un izmērcētām bioloģiskās maizes doniņām no restorāna “Vincents”, rīvētiem dārzeņiem, kas sajaukti ar biezpienu un kefīru. Pateicībā par bagātīgo maltīti kāda no tibiņām saimniekam izdēj svaigu oliņu. Labi, ka holesterīns reabilitēts un olas atkal var ēst kaut katru dienu, nosaka “Vincenta” šefs. Nupat ražība tik liela, ka varot padalīties ar citiem. Par pastāvīgiem klientiem kļuvis bijušais Japānas vēstnieks ar kundzi. Mārtiņu priecājas, kad japāņu draugi uzcep zaļās matcha tējas kūku un atved to nogaršot arī viņam. Ik pa laikam ar olu kastīti Rītiņš apciemo savus tuvākos kaimiņus – tā ir kā neliela kompensācija par Oskara skaļo balsi.

Pievienot komentāru