Praktiski
Rokdarbi

Pupiņu un sēklu krelles: gatavojam vienkāršas, oriģinālas un skaistas rotiņas0

Foto – Valdis Semjonovs

Netērējot naudu, bet liekot lietā iztēli un darbinot rokas, iespējams radīt oriģinālas krellītes un aproces no dārzā, pļavā un mežā atrastām sēklām.

Lai rotas būtu daudzveidīgākas, māksliniece Agnese Laudere meklē arvien jaunus materiālus, ko varētu izmantot. Piemēram, ļoti dekoratīvas ir violetas krāsas cūkupupas, lazdu rieksti, arī kafijas pupiņas.

Vēl lielāks atklājums Agnesei esot bijis, ka skaistas sēklas ir platlapu liepām. Līdzinās zirnīšiem, ir vienāda izmēra. Ļoti pateicīgs materiāls, it īpaši, ja taisa auskarus. Ar sēklām dāsni ir dažādu šķirņu ķirbji, kabači un arbūzi, skaists tonējums piemīt šāvējgurķu sēklām.

“Sēklas nedaudz jāapžāvē, lai nav slidenas, lai var noturēt pirkstos verot. Es gan visās sēklās un kauliņos caurumiņus taisu ar urbi, bet mīkstāku materiālu, piemēram, jau pieminētās ķirbju un gurķu sēklas, arī zīļu cepurītes, var caurdurt ar adatu un vērt uz lina diega pamīšus ar koka pērlītēm,” iesaka Agnese.

Tiesa, lina diegs diezgan ātri sāk plūksnoties un izdilt. Ja vēlas, lai rota kalpotu ilgāk, sēkliņu un kauliņu uzvēršanai jāizmanto sintētiska aukliņa, ko var iegādāties rokdarbnieču preču veikalos. Savukārt, ja grib kastanim izdobt caurumu, var izmantot arī lielu lāpām­adatu vai īlenu. Tādā pašā veidā var mēģināt caurdurt arī pupiņas, kamēr tās nav izkaltušas. Taču plūmju, nektarīnu, persiku, olīvu un dateļu kauliņos, kā arī lazdu riekstos caurumiņu diegam var tikai izurbt.

Saistītie raksti

Māksliniece iesaka miksēt divu trīs dažādu veidu sēklas un kauliņus, jo tad veidojas interesantāka kompozīcija.

“Rotas cenšos gatavot tā, lai ir kāds krāšņāks un lielāks elements centrā, un tad simetriski uz abām pusēm veru divus trīs dabas materiālus, raugoties, lai atkārtotos tas pats motīvs. No dabas materiāliem veidotās rotas nedrīkst uzglabāt mitrumā, jo tas kaitē, un jāraugās arī, lai nepiekļūst grauzēji, kas rotu uztver par gardu našķi,” piekodina māksliniece.

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Atkal beigta pele uz lieveņa. Kāpēc kaķi nes mājās nomedītos grauzējus un putnus?
5 stundas
IB
Indulis Burka
Praktiski
Piešķir savam mājoklim raksturu ar dekoratīvo apmetumu! Eksperta padomi un ieteikumi
21 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Apkure sausina gaisu telpās. Kā izvēlēties elektrisko gaisa mitrinātāju?
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LR
Linda Rumka
Latvijā
Dalīt mantu nebūs viegli. Aglonieši par reformu, bet grib veco rajonu robežu
2 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Čempions atgriežas trasē – Melbārdim pirmais starts pēc gada pauzes
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Latvijas Universitāte valdībai piedāvā mierizlīgumu Muižnieka lietā
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Kratīšana administrācijas ēkā: Rīgas Centrāltirgus skaidro notikušo
2 stundas
LE
LETA
Veselam
“Daudzi nemaz nezina, ka ir inficēti un izplata to tālāk.” Aicina veikt bezmakas HIV testu
1 stunda