Praktiski
Manas tiesības

PTAC brīdina: Esiet uzmanīgi, internetā rezervējot ceļojumu0

Foto-Shutterstock

Ja ceļojumus rezervējat internetā, jābūt ļoti vērīgiem un uzmanīgiem. Šķietami labs un izdevīgs piedāvājums, iespējams, tāds nemaz nav.

Arvien vairāk patērētāju izmanto tiešsaistes pakalpojumus, lai rezervētu brīvdienu ceļojumus. Eiropas Patērētāju informēšanas centrs (ECC-LATVIA) kopīgi ar Eiropas Patērētāju centru tīklu (ECC-NET) sagatavojis ziņojumu “Brīvdienu rezervācija tiešsaistē: vai sākotnējā cena ir galējā cena?”, jo sākumā it kā labs darījums var sagādāt vilšanos. Patērētāji saskaras ar cenu neparedzētu celšanos lidojumiem, viesnīcām, automašīnu nomai un citiem pakalpojumiem.

Cenu atšķirības starp rezervēšanas procesa sākumā uzrādīto cenu un galējo maksājumu visbiežāk konstatē, iegādājoties aviopakalpojumus. Vairākumā gadījumu cenu kāpums saistīts ar pārmaiņām apkalpošanas maksā, kredītkaršu izmantošanā un reģistrācijā lidojumam.

Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, tiešsaistē rezervējot sev brīvdienas:

* nesteidzieties, rūpīgi izlasiet visu informāciju internetā;

* pārbaudiet vismaz divreiz, ko un par cik pērkat, vai nodokļi un papildu piedāvājumi jau ir iekļauti cenā, vai t.s. elastīgo datumu funkcija nav iestatīta automātiski;

* pārdomājiet, ko un kādam nolūkam iegādājaties apdrošināšanu;

* atcerieties, ka automātiskās ieklikšķināšanas lodziņi, izdarot izvēli, nav atļauti Eiropas Savienībā;

* kredītkaršu izmantošanas maksa var tikt pievienota atsevišķi;

* uzņemiet ekrānšāviņus vairākos rezervācijas procesa posmos;

* pārbaudiet rezervācijas apstiprinājumu e-pastā.

Saistībā ar Eiropas Komisijas koordinēto Sweep aktivitāti pagājušā gada nogalē Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) veica pārbaudi interneta vietnēs tūrisma pakalpojumu (aviobiļešu) cenu salīdzināšanā Latvijā. Tika uzsāktas 14 administratīvās lietas, no kurām sešas jau izbeigtas, jo pārkāpumi nav konstatēti vai ir novērsti, bet pārējās vēl turpinās. Būtiskākais pārkāpums ir tas, ka patērētājiem netiek sniegta informācija par vietnes uzturētāju un pakalpojumu sniedzēju, bet atsevišķos gadījumos nav norādīta galējā cena vai to veidojošās izmaksas.

[yesnopoll background=”#ff9c51″]

UZZIŅA

Latvijā ir pārbaudītas šādas interneta vietnes:

www.aviokase.lv;

www.bode.lv;

www.superbiletes.lv;

www.flysiesta.lv;

www.letasaviobiletes.lv;

www.lidot.lv;

www.lidotleti.lv;

www.avio.lv;

www.avio.gudriem.lv.

KONSULTĒJUSI PTAC PATĒRĒTĀJU INFORMĒŠANAS UN KOMUNIKĀCIJU DAĻAS VADĪTĀJA SANITA GERTMANE

LA.lv