Praktiski
Mājas

Profili, minerālvate un tvaika izolācija? Siltinām istabas ārsienu0

Foto: Fotolia

“Kā būtu pareizi nosiltināt istabas āra sienas? Ēka ir koka stāvbūve, apšūta ar silikāta ķieģeļiem. Iekštelpās ir apmetums.” ANDREJS Madonas novadā

“Šādos gadījumos siltināšanai izmanto minerālvati. Pie sienām skrūvē metāla vai koka profilus un tukšo telpu piepilda ar minerālvati. Siltinājuma slāņa minimālais biezums ir 50 mm. Taču, ja sienas ir plānas, siltinājumam jābūt biezākam. Profilu biezumam jāsakrīt ar siltinājuma biezumu,” skaidro SIA KMT Projekts valdes loceklis Māris Stiprais.

Virs siltinājuma klāj tvaika izolāciju un pieskrūvē ģipškartona loksnes. Tomēr jo biezāka būs siltinājuma kārta, jo vairāk samazināsies izmantojamā istabas platība.

Saistītie raksti

Ierīkojot siltinājumu, obligāti jāsakārto ventilācijas sistēma, lai siltajam un mitrajam gaisam būtu, kur izplūst no telpām. Pretējā gadījumā veidosies nelabvēlīgs mikroklimats un kā sekas – pelējums un veselības problēmas.

Sienas nav vienīgais būves elements, caur kuru no ēkas aizplūst siltums. Iespējams, ir jāsiltina arī starpstāvu pārsegums vai bēniņi. Būtu jāpārliecinās arī par to, vai aukstums neieplūst no zemgrīdas telpas. Vispareizākais būtu ēkas apsekošanu uzticēt pieredzējušam speciālistam, kurš novērtēs, kādi tieši darbi nepieciešami, aprēķinās siltinājuma biezumu. Protams, ja iemaņas atļauj, darbus pēc tam var veikt pats saimnieks.

LA.lv