Praktiski
Mājas

Profesionāļa padomi, kā uzbūvēt māju kokos. 9 neatkārtojami foto! 0

Publicitātes foto

Pirmais, kas, visticamāk, nāk prātā izdzirdot par māju kokos, ir bērnības dienu sapnis – savs štābiņš kokā. Mūsdienās tā vairs nav tikai bērnu izklaide – kad īsti vīri ķeras pie bērnības sapņa īstenošanas, kokos top ģimenes mājas ar vairākām istabām, virtuvi, vannasistabu, protams, pilnībā aprīkotu ar elektrību un santehniku.

Galerijas nosaukums

Amerikānis Pīts Nelsons projektē un būvē koka mājas cilvēkiem, kuri vēlas atjaunot saikni ar dabu un atcerēties bērnību. Viņš uzskata, ka svarīgākais priekšnoteikums, lai māja kokos izdotos, ir atrast tai piemērtāko vietu un kokus. Koku māju meistars uzskata, ka katrs koks ir personība, kas ir jāiepazīst un jāizprot pirms sākat savu sadarbību. Pīts stāsta: “Es vienmēr apsēžos pie koka, lai sajustu tā enerģiju. Nevajag kautrēties to darīt – mēs esam radīti, lai saplūstu ar dabu nevis daudzstāvu mājām. Māja kokos ir izcils veids kā to izdarīt! Var teikt, ka, dzīvojot šādā mājā, jūs dzīvosiet koka gādīgajās rokās”. Protams, otrs svarīgākais priekšnoteikums, lai rezultāts apmierinātu gan jūs, gan koku, ir kvalitatīvi materiāli un rūpīgi pārdomāts projekts. Savukārt trešais noteikums – viss jādra ar prieku, iespēju robežās iesaistot arī savu ģimeni.

Šodien, kad visa pasaule aizvien vairāk runā par atgriešanos pie savām saknēm – dabas, Pīta Nelsona aizraušanās ir kļuvusi īpaši populāra. Pīts ir gatavs uz visu, lai radītu elpu aizraujošu rezultātu pilnīgi visiem klientiem, tomēr īstenot šīs pārdrošās fantāzijas kokos nav viegls darbs. Lai uzbūvētu šīs miera ostas, Pītam un viņa komandai jācīnās ar dabas untumiem, jāstrādā bīstamos apstākļos un galvu reibinošā augstumā. Kopā ar savu komandu viņš augstu kokos ir uzbūvējis pat skaņas ierakstu studiju.

Saistītie raksti
LA.lv