Manas tiesības, Pensijas un pabalsti

Vai invaliditātes pensiju saņemšu? Atbild eksperts

Foto - LETA/Edijs Pālēns

Veselības problēmu dēļ esmu nolēmusi doties priekšlaicīgā pensijā. Vai invaliditātes pensiju tad varēšu saņemt? VALENTĪNA RĒZEKNES NOVADĀ

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā noskaidrojām, ka nestrādājošiem pensionāriem priekšlaicīgi piešķirto pensiju līdz īstā pensijas vecuma sasniegšanai izmaksā 50% apmērā.

Savukārt darba ņēmējiem, pašnodarbinātajiem un tiem, kas piedalās algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos, šo pensiju neizmaksā līdz īstā pensijas vecuma sasniegšanai. To nosaka likuma Par valsts pensijām 32. panta 12. daļa.

Taču jāatceras – saņemot vecuma pensiju priekšlaicīgi, zūd tiesības izvēlēties saņemt bezdarbnieka pabalstu, ja tiek zaudēts darbs, kā arī tiesības izvēlēties saņemt invaliditātes pensiju, ja tiek iegūta invaliditāte.

6 Komentāri

  1. Ja biržā bezdarbniekos ,tad saņem gan inv.pensiju ,gan bezd.pabalstu. ja mēneša laikā saslimsti pēc atlaišanas -aiziešanas no darba,tad apturas un pagarinasbezdarbnieka statuss un saņem slimības -socu pabalstu .ļoti izdevīgi!

  2. Saslimušajiem ar vēzi ,pat pēc operācijas un apstarošanas,nedod invaliditāti.Tā strādā ierēdņu mafija Ventspils ielā.Pat onkoloĝijas ārsti par to nesaprašanā.

  3. Sen jau visiem ir skaidrs, ka strādājot 8-17 algotu darbu, vai tas būtu Latvijā, vai starptautiskā uzņēmumā, neko nenopelnīsi, knapi sanāks dzīvošanai – samaksāsi par īri, nopirksi pārtiku un atkal gaidi algu, varbūt starplaikā atļaujoties kādu mazu prieciņu. Ne visi var atļauties, maksājot uzreiz, nopirkt salonā jaunu telefonu, datoru, auto, uzturēt sev krāšņu sievieti. Pievienojies cilvēkiem, kas pārvalda savu dzīvi! Nauda, protams, nevar kalpot kā pilnīgi visu problēmu risinājums. Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā pilnpiedziņas Audi kā ar nanoūdeni mazgātā trolejbusā. Aizpildi savu Laimīgo loto biļeti un sāc Jaunu dzīvi, kura pārspēj tavus pat vispārdrošākos sapņus. Starp citu, vai zini, ka šīsnedēļas Amerikāņu Powerball izlozē, kura notiks jau trešdienas vakarā pēc Latvijas laika, Džekpots ir prātam neaptverami 420 miljoni? Es jau atkal nopirku pāris desmitu biļešu ar skaitļu variantiem un paķēru klāt vēl desmit MegaMillions, kas piedāvā 318 miljonu Džekpotu, kā arī pusduci SuperEnalotto biļešu, kur džekpots ir gandrīz tikpat iespaidīgs.. Pamēģini satikt savu veiksmi arī tu! https://goo.gl/X17csF Un neaizmirsti izmantot loto brokera īpašo piedāvājumu! 😉

Pievienot komentāru