Manas tiesības, Pensijas un pabalsti

Vai invaliditātes pensiju saņemšu? Atbild eksperts

Foto - LETA/Edijs Pālēns

Veselības problēmu dēļ esmu nolēmusi doties priekšlaicīgā pensijā. Vai invaliditātes pensiju tad varēšu saņemt? VALENTĪNA RĒZEKNES NOVADĀ

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā noskaidrojām, ka nestrādājošiem pensionāriem priekšlaicīgi piešķirto pensiju līdz īstā pensijas vecuma sasniegšanai izmaksā 50% apmērā.

Savukārt darba ņēmējiem, pašnodarbinātajiem un tiem, kas piedalās algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos, šo pensiju neizmaksā līdz īstā pensijas vecuma sasniegšanai. To nosaka likuma Par valsts pensijām 32. panta 12. daļa.

Taču jāatceras – saņemot vecuma pensiju priekšlaicīgi, zūd tiesības izvēlēties saņemt bezdarbnieka pabalstu, ja tiek zaudēts darbs, kā arī tiesības izvēlēties saņemt invaliditātes pensiju, ja tiek iegūta invaliditāte.

6 Komentāri

  1. Ja biržā bezdarbniekos ,tad saņem gan inv.pensiju ,gan bezd.pabalstu. ja mēneša laikā saslimsti pēc atlaišanas -aiziešanas no darba,tad apturas un pagarinasbezdarbnieka statuss un saņem slimības -socu pabalstu .ļoti izdevīgi!

  2. Saslimušajiem ar vēzi ,pat pēc operācijas un apstarošanas,nedod invaliditāti.Tā strādā ierēdņu mafija Ventspils ielā.Pat onkoloĝijas ārsti par to nesaprašanā.

Pievienot komentāru