Mājas, Remonts un būvniecība

Priedes koka logi. Kā apvienot latvisku stilu un modernās prasības

Foto - Fotolia

Koks un metāls

Ņemot vērā moderno tehnoloģiju piedāvātās iespējas, koka logi veiksmīgi konkurē ar plastmasas un alumīnija izstrādājumiem, visbiežāk daudzos parametros tos pārspējot. Par jaunākajām tendencēm un pieprasījumu tirgū stāsta uzņēmumu “Flora”, “Mežmaļi+” un “Kokneses galdniecība” pārstāvji.

– Patlaban tirgū pieprasīti ir koka logi, kuru ārējā apdarē izmantoti alumīnija profili. Šāds logs kalpos daudzus gadu desmitus, un to nevajadzēs pārkrāsot. Metāls pasargās koka konstrukcijas no saules stariem, nokrišņiem, – skaidro SIA “Flora” direktors Juris Bušs un uzņēmuma tehnologs Kaspars Zihmanis.

– Alumīnija profili ir metināti, un tiem nav redzamu šuvju, kas laika gaitā var deformēties. Loga konstrukcija izskatās, it kā būtu izpresēta no vienas metāla loksnes – tīra forma un elegants stils. Protams, šāda konstrukcija maksā vairāk – alumīnija uzlikas logu sadārdzina aptuveni par 40%, tomēr ilgtermiņā tās atmaksāsies, jo plastmasas logi pēc gadiem būs padzeltējuši, koka logi būs jāpārkrāso, un tās ir izmaksas. Ar gadiem šo konstrukciju estētiskā vērtība samazināsies.

Ja reiz koka–alumīnija logs ielikts, vienas cilvēka dzīves laikā tas, visticamāk, vairs nebūs jāmaina un jāpārkrāso. Savukārt no iekšpuses redzams un sajūtams koks, kas nenoliedzami rada mājīgumu. Turklāt iekštelpu dizainā bieži vien metāla vai plastmasas konstrukcijas nemaz neiederas.

Pievienot komentāru