Praktiski
Mājas mīluļi

Pretblusu līdzekļi kaķiem0

“Savam persietim un suņukam regulāri iegādājos bretblusu preparātus. Gribētu uzzināt, kuri darbojas efektīvāk?” RITA Liepājā

Visi pretblusu preparāti dalās divās lielās grupās – naturālajos un ķīmiskajos. Atšķirība ir tā, ka ķīmisko iedarbība ir stiprāka, naturālo – maigāka, jo tajos ir dažādas ēteriskās eļļas, piemēram, lavanda u.c.

Abu veidu līdzekļi pieejami pilienos vai arī aktīvās vielas iestrādātas kakla siksnās. Atšķirīgs ir iedarbības laiks: pilieni aizsargā apmēram trīs nedēļas, kakla sik­snas – 4 – 6 mēnešus. Līdzekļi ir dzīvniekiem nekaitīgi. Pozitīvi vērtējams arī fakts, ka to iedarbība notiek tikai zemādas un tauku slānī. Pilienu veidā dzīvnieks uzreiz saņem maksimālo devu un tad tā pakāpeniski samazinās, bet ar kakla siksnu aizsardzība visu laiku ir vienādi spēcīga. Tāpēc šis otrais veids ir piemērots arī dzīvniekiem ar alerģiskām saslimšanām. Siksniņas ieteicams valkāt nepārtraukti, lai to iedarbība būtu efektīva.

Ražotāji ir padomājuši arī par dzīvnieku drošību. Piemēram, kaķiem domātajās siksniņās ir iestrādāta gumija, lai mincis, aizķeroties aiz tās, nenodarītu sev pāri.

Noderīgs ir arī aerosols Protecto Plus, kas aizsargā ne tikai pret blusām, ērcēm, bet arī pret skudrām un tarakāniem. To izsmidzina telpās, drīkst apstrādāt arī mājdzīvnieka guļvietu, bet ne pašu mīluli! Pēc tam telpu izvēdina, bet iedarbība saglabājas līdz pusgadam.

LA.lv