Praktiski
Dārzs

Vai tiesa, ka tomātus no slimībām var aizsargāt sīpolu mizu izvilkums?1

Foto: Natalya Osipova/SHUTTERSTOCK

Biju kursos. Vai tiesa, ka tomātus no sēnīšslimībām var aizsargāt sīpolu mizu izvilkums (200 g sīpolu mizu, aplietu ar 10 l ūdens)? LIENĪTE JAUNPILĪ

 

Dārzniecības Neslinko saimniece Elga Bražūne teic, ka šī recepte Latvijā zināma un pārbaudīta jau 15 gadus: litra burku līdz pusei blīvi piepilda ar sausajām sīpolu mizām. Pielej siltu krāna ūdeni (50–60 °C), izmaisa, lai mizas kārtīgi samirkst, un ļauj nedēļu ievilkties. Pēc tam šķidrumu nolej un papildina līdz 10 litriem ūdens.

Sīpolu mizu izvilkumu tomātu stādījumā lieto profilaktiski, sākot no jūlija pirmās nedēļas. Miglo, kad laiks apmācies, vai pievakarē, lai miglojums tik ātri nenožūtu un paspētu iesūkties caur auga vārsnītēm. Apstrāde palīdz ierobežot tomātu augļu brūnās puves un citu sēņu slimību izplatību, kas parasti siltumnīcās sāk plosīties jūlija beigās.

Atkārtoti smidzina ar vienas nedēļas intervālu. Uz tām pašām sīpolu mizām litra burkā uzlej ūdeni un notur nedēļu. Šķidrumu nolej, papildina ūdeni līdz 10 l un miglo uz augu lapām. Trešo un pēdējo reizi miglošanas šķidrumu sagatavo tāpat kā iepriekš.

Saistītie raksti
LA.lv