Praktiski
Svētki

Precību spēles Tukumā – ar skūpstu soliņiem un mīlas arkām0

Publicitātes foto

“Tukumā pilsētas svētki un Rožu svētki tiek svinēti ik pārgadus pamīšus. Šogad meklējot Tukuma pilsētas svētku identitāti starp citām pilsētām, esam izvēlējušies Precību tirgus tradīcijas no pirmās Latvijas Republikas laikiem. Precību tirgi it kā bijuši dažādās Latvijas pilsētās, taču Tukuma Precību tirgus izcēlies jo sevišķi. Visi tam gatavojās un īpaši posās. Saimniekiem bija jādod brīvdienas saviem neprecētajiem kalpiem un strādniekiem, lai tie varētu doties uz šo gadatirgu. Vasaras vidus ir populārākais atvaļinājumu laiks, tādēļ pilsētas svētkus svinēsim kā “Precību spēles Tukumā” – senās tradīcijas jaunās noskaņās,” stāsta Tukuma TIC vadītāja Ingrīda Smuškova.

Gatavošanās svētkiem sāksies jau piektdien, 14. jūlijā, kad pilsētas centrā – Brīvības laukumā – būs svētku ieskaņas mirklis ar Latvijas Nacionālā teātra aktieriem, bet Durbes estrādē – komponista Zigmāra Liepiņa 65 gadu jubilejai veltīts uzvedums “Vajadzīga soliste”. Savukārt sestdiena, 15. jūlijs, būs Izrādīšanās jeb saskatīšanās diena ar romantiskiem koncertiem un izpildītājiem (Jānis Moisejs, Liene Šomase, Varis Vētra un citi) Brīvības laukumā. Pilsētā būs skūpstu soliņi un mīlas arkas. Harmonijas iela pārvērtīsies Mākslinieku ielā ar radošām meistarklasēm, izstādēm un smukumtirdziņiem un Pils iela – Kāzu ielā, pulcējot kāzu pakalpojumu sniedzējus. Neiztiks arī bez svētku gājiena ar lielgabarīta transporta līdzekļu parādi.

Pauzera pļavās skatītājus priecēs krosa motociklu “Freestyle” šovs ar galvu reibinošiem akrobātiskiem lēcieniem gaisā. Lielajos vakara koncertos varēs klausīties grupu “Klaidonis”, Dināru Rudāni, Fēliksu Ķiģeli, “Astro’n‘out”, bet visas nakts garumā Tukuma baznīcās baudīt multimediālus mākslas gaismas objektus.

Svētdiena, 16. jūlijs, iecerēta kā Saderēšanas diena, ko iesāks velobrauciens pa pilsētas ielām, simboliski modinot guļošos ar velozvaniņu skaņām. Brīvības laukums būs pārvērties “Miera ostā”, kur ar īpašu programmu bērniem uzstāsies Latvijas televīzijas raidījums “KasTeEsTe”, bet Tukuma luterāņu baznīcā Ieva Kerēvica ar draugiem dziedās “Par mieru dvēselē”.

Saistītie raksti
LA.lv