Augļu dārzs, Dārzs

Pravieti dzimtenē neciena – celiņš top nepareizā Mēnesī! Ārijas Rudlapas dārza dienasgrāmata

Foto-Shutterstock

26. jūlijs. Augļu diena.

Dārzā lielus darbus nedaru. Laiks tāds savāds. Rīta puse saulaina, bet pēcpusdienā sāk mākties. Šogad viss aug tā lēni un ar briešanu nesteidzas.

Siltā nedēļa likusi ķirbjiem pastiepties, arī gurķi tomēr aug, nevis lien zemē, kā izskatījās, zirņiem un pupām pākstis zaļas. Kāposti aug, kaut gan laputis arējās lapas nosūkušas. Ābelēs augļu tikpat, cik citus gadus. Bumbierēs arī, pat kraupja tikpat kā nav. Laikam trakais vējš aizpūtis sporas garām kokiem. Garām ejot palaužu sīkos auglīšus un kādu atvasi, kas, manuprāt, aug nepareizi. Sākusies arī dabīgā nobire, būs jāsavāc.

Ar tādu plānu aizeju līdz ķiršiem. Šogad raža nav liela, ar lasīšanu īpaši nenopūlamies strazdiem par prieku, bet ēšanai pietiek. Vajadzētu saņemties un paveidot vainagus, lai koki neskrien debesis. Zāģēšana jau iet ātri, taču zari jānovāc un palīgiem nav laika.

Neskatoties uz salnām, plūmēm solās liela raža. Būs vēl zapte jāvāra. Uzēdu ķiršus un, cik varu aizsniegt, panormēju ražu citiem augļu kokiem. Labāk mazāk, toties smukāki.

Pievienot komentāru