Praktiski
Rokdarbi

Populāra cepure – bini. Adīta ar mīlestību 0

Foto: Ināra Klauģe

Bini cepures no klasiskajām atšķiras ar nedaudz pagarinātu pakauša daļu, un tās tiek adītas vertikāli un noadīt var ātri. Arī šīs cepures, tāpat kā klasiskās, var papildināt ar dažādiem bumbuļiem – kažokādas vai no dzijas veidotiem, var izrotāt ar tamborētām puķītēm.

Šīs cepures ir adītas no dzijas, kur 50% – pusvilna un 50% – akrils, 100 g=250 m un adītas ar adatām nr. 4. Ja galvas apkārtmērs ir 54–56 cm, tad jāuzmet uz adatām 50 valdziņi.

Pirmā rinda – visus valdziņus izada labiski, atstājot 5 valdziņus neizadītus, apgriež adījumu un otro rindu ada labiski, pēdējo valdziņu kreiliski.

Trešā rinda – pirmo valdziņu noceļ, tālāk labiski, pēdējos 4 valdziņus neizada, apgriež adījumu. Ceturtā rinda – labiski, pēdējo valdziņu kreiliski.

Piektā rinda – pirmo noceļ, pārējie labiski, pēdējos 3 neizada, apgriež adījumu, sesto rindu – labiski ada, pēdējo kreiliski.

Septītā rinda – pirmo noceļ, tālāk ada labiski, pēdējos 2 neizada, apgriež adījumu, astoto rindu ada labiski, pēdējo valdziņu kreiliski.

Devītā rinda – pirmo noceļ labiski, turpina, pēdējo neizada, apgriež adījumu, desmitā rinda labiski, pēdējais valdziņš kreiliski.

Vienpadsmitā rinda – pirmo valdziņu noceļ, pārējos izada labiski, pēdējo šeit izada kreiliski, apgriež adījumu un divpadsmito rindu ada tā – pirmo noceļ, pārējie labiski, pēdējo valdziņu kreiliski.

Dotās cepures raports sastāv no 12 rindām.

Cik raportus jāizada, tas atkarīgs no galvas apkārtmēra, adot rievotajā adījumā un cepuri lietojot, tā pastiepjas. Dotās cepures sastāv no 8 raportiem, katrs jauns raports jāsāk ar pirmo rindu un jānobeidz ar divpadsmito rindu. Beigās cepures malas var satamborēt kopā vai sašūt, diegu galus nostiprinot cepures kreisajā pusē. Šādi adot – ar nepilnajām kārtām, veidojas izteikti glīta cepures augšdaļa.

Ar mīlestību radīts rudens un ziemas garderobes darinājums, noderēs katram pašam sev vai kā laba dāvana kādam neatkarīgi no vecuma.

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Pašas gatavotas pretcelulīta ziepes ar kafiju, olīveļļu un jūras sāli
1 diena
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Hurma no sēklas… Izdosies?
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Rudenī uzzied ceriņi un kastaņas. Kas ar augiem notiks pavasarī?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
7 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
12 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
“Dinamo” neiemet “bullīšus” un zaudē Gagarina kausa īpašniecei “Ak Bars”
11 stundas
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
13 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Roze Stiebra: Nevajag Latviju saķemmēt, vienkārši jādzīvo
12 stundas