Praktiski
Mājas

Pods attīrās pats un tiek izgaismots. Jaunumi intīmās telpas santehnikā0

Publicitātes foto

Ja pirms gadiem trīsdesmit kāds teiktu, ka nākotnē tualetes pods attīrīsies pats un turklāt vēl būs izgaismots, neviens nebūtu ticējis. Tomēr tagad tā ir īstenība – jaunās tehnoloģijas un elektronikas iespējas pēdējā laikā ienāk pat tik intīmās telpās kā tualete…

Vienmēr svaigs gaiss

Kompānijas “Geberit” izveidotā bezskaņas instalācija “DuoFresh”, ko uzstāda tualetē, savāc gaisu tieši no tualetes poda, izlaiž cauri iebūvētam filtram, attīra, bagātina ar smaržu un atgriež atpakaļ telpā. Sistēma ir ļoti vienkārša un ērti lietojama un apkalpojama. To iespējams arī atslēgt, uzspiežot atkārtoti uz ūdens nolaišanas pogas vai arī lietojot taimeri. Ar divkāršu uzspiešanu uz pogas iespējams arī atvērt paneļa vāciņu, lai nomainītu iebūvēto ogles filtru vai aromatizējošo kubiņu, kas nodrošina ne tikai svaigu aromātu, bet arī dezinficējošu funkciju.

Pods un bidē – divi vienā

Kompānija “Laufen” sadarbībā ar šveiciešu tehnoloģiju firmu “Noventa AG” radījusi jaunu produktu “Cleanet Riva”, kas jau ieguvis trīs prestižas balvas: “Red Dot Awards”, “Design Plus” un “IF Design Award”. Augstu novērtēta ne tikai modeļa dizaina viengabalainība, bet arī tā komplektācija ar augsto tehnoloģiju iespējām. Tam ir kompakts dizains, keramikas korpuss, kurā paslēptas ūdens apgādes un elektrības sistēmas. Podam-bidē bļoda ir bez iekšējas apmales, kas atvieglo ikdienas tīrīšanu. Ikdienas lietošanai poda sānos ir tērauda poga, kā arī citi iestatījumi, izmantojot touch screen tālvadības pulti. Pieejami vairāki dušas strūklu veidi: parastais, papildu jaudas režīms ar 5,6 l/min, kā arī mīkstāks dāmu dušas režīms ar atsevišķu pogu.

Podam-bidē paredzēta arī automatizēta dušas sprauslu tīrīšana pēc katras lietošanas, kā arī maiņas sprauslas, kas atrodamas aiz padziļinājuma vākā. Periodiski iespējams izmantot pašattīrīšanas funkciju ar siltuma padevi un automatizētu kaļķakmens noņemšanu. Papildus darbojas arī automātiskais gaisa attīrītājs ar aktīvo oglekļa filtru. Lietojot tualeti naktī, nav vajadzības slēgt apgaismojumu, jo pods aprīkots ar LED nakts gaismām un signalizācijas funkciju. Noņemamajam Duroplast sēdeklim un vākam ir automātiska vāka nolaišanas sistēma.

Vienkāršāk mazgāt, vieglāk tīrīt

Jaunais tualetes poda modelis “Rimove” no “Jacob Delafon” kolekcijas “Odéon Up” veidots tā, ka baktērijām, nosēdumiem un netīrumiem nav kur sakrāties. Šā poda bļodai nav iekšējās apmales. Pietiek tikai malu noslaucīt ar mitru drānu, lai keramika atkal spīdētu un laistītos. Nolaižot ūdeni, bļoda tiek pilnībā izskalota, jo skalojamo ūdeni padod no pieciem izsmidzinātājiem vienlaikus – viens priekšpusē, divi katrā sānā un divi pie poda aizmugurējās sienas. Šļakatu nav – to kontrolē sistēma “Аnti-splash”. Turklāt šis modelis ekonomē ne tikai spēkus, kas jāpatērē parasto podu tīrīšanai, bet arī ūdens patēriņu. Atšķirībā no vienkāršiem podu modeļiem, kas vienā noskalošanas reizē patērē aptuveni 6 l ūdens, “Rimove” ir divi režīmi – 2,6 un 4 l.

Jaunā tehnoloģija “Clean On” tiek izmantota arī “Cersanit” kompaktajos un piekaramajos podos. Tagad kolekcija “Parva” un “Carina” pieejamas ar poda bļodu, kam nav iekšējās apmales.

LA.lv