Mājas mīluļi, Suņi

Pludmalē neļauj pastaigāties ar suni. Kas tie par noteikumiem, un kur drīkst iet dzīvniekam?

foto - Shutterstock

Pastaigājos pludmalē ar suni, un man piedraudēja, ka oficiālajā pludmalē tas nav atļauts, ka saņemšu 250 eiro sodu. Vai tiešām ar suni nevar pastaigāties pludmalēs arī tad, ja nav peldsezona? Kā uzzināt, kur drīkst un kur nedrīkst staigāt ar suni? Kādi noteikumi to regulē? IMANTS G. Rīgā

Rīgas pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciālists Toms Sadovskis stāsta, ka Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. 80 Sabiedriskās kārtības noteikumi Rīgā paredz – oficiālā peldvietā dzīvniekus ievest nedrīkst. Arī tad, ja suns ir neliela auguma un ietilpst kabatā vai saimnieks to pārnēsā aiz krekla, peldvietā mīlulim ieeja ir aizliegta. Šādi noteikumi ieviesti, jo suņi bieži vien atstāj pēc sevis izkārnījumus un ne visi saimnieki ir tik apzinīgi, lai savāktu pēc sava mājdzīvnieka.

“Tas gan nenozīmē, ka ar dzīvniekiem nedrīkst pastaigāties pludmalē, jo peldvieta un pludmale nav viens un tas pats. Proti, peldvietas ir norobežotas ar speciālām zīmēm, un Rīgā pie tām ir arī glābšanas stacijas. Piemēram, Vecāķos peldvieta ir pāris simtu metru gara josla gar pludmali, bet tālāk mola virzienā vai uz Kalngales pusi oficiālas peldvietas vairs nav, un tur ierobežojums nav spēkā,” skaidro pašvaldības policijas pārstāvis. Kopā Rīgā atrodas septiņas oficiālās pludmales: Vecāķi, Bābelīte, Vakarbuļļi, Daugavgrīva, Rumbula, Lucavsala un Ķīpsala. Savukārt Latvijā ir gandrīz 60 oficiālo peldvietu – pilnu to sarakstu var apskatīt Veselības inspekcijas mājaslapā internetā, sadaļā Vides veselība, apakšnodaļā Peldūdens.

“Vienlaikus jāņem vērā arī tas, ka ārpus peldsezonas, kas ilgst no 15. maija līdz 15. septembrim, šāds pārkāpums (suņa ievešana peldvietā) būtu formāls, ja peldvietā nav citu cilvēku. Tādēļ arī policista attieksme būs atbilstīga, proti, kārtības sargs nesteigs piemērot sodu, bet gan pabrīdinās par šādiem noteikumiem,” piebilst Toms Sadovskis. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem par suņu ievešanu oficiālajā peldvietā paredzēts naudassods līdz 71 eiro.

2 Komentāri

 1. Ikdiena var noverot miloso sunu saimnieku attieksmi pret parejiem iedzivotajiem,galvenais pacurinat un pakakinat savu miluli,bet savakt to kaut ka saimnieki,dzivnieku miluli aizmirst un ejot ir jaskatas kur tu liec kaju,jo tad nav iespeja verot pavasari,jo vari iekapt pat uz trotuara mina,ko aiznesisi uz majam,feini vai ne?

 2. ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Pievienot komentāru