Praktiski
Dārzs

Plēves stiprinājumi zemenēm, kas gan labi turas, gan labi izskatās0

Foto – LETA

“Man Jūrmalā ir zeme. Esmu iestādījis zemenes un nopircis melno plastikāta plēvi, ko paklāt zem tām. Gribu uzzināt, kā varētu nostiprināt šo plēvi, lai tā turētos uz dobes, bet stiprinājums labi izskatītos. Liku oļus, bet tad dobe izskatījās baisi.” IVARS OŠS

 

Plēves nostiprināšanai ieteicams izmantot plastmasas naglas, ko plaši lieto zemeņu lielražotāji gan Polijā, gan Latvijā. Tās izmantojamas jebkura sintētiskā materiāla mulčas segumam (melnajai plēvei, biezajam melnajam agrotīklam jeb poli­propilēnam), tomēr labāk, ja segmateriāls ir elastīgs un staipīgs, jo tāds labāk uzklājas uz augsnes un ir vieglāk nostiepjams. Nevajadzētu izmantot neizturīgas plēves, kas ļoti ātri plīst.

Plastmasas naglas var iegādāties lielveikalos “Depo”, to garums 10–20 cm, cena 9–15 eirocentu gabalā (putuplasta dībelis kopā ar plastmasas naglu). Naglas sprauž 15–20 cm attālumā citu no citas tā, lai vējš nesaplēstu plēvi (vieglākā augsnē stiprinājumus izvieto ciešāk, bet smagākā augsnē – retāk).

Saistītie raksti

Triju veidu stiprinājumi nopērkami SIA “Garden Plast” veikalā (Rīgā, Vienības gatvē 153). Viens no tiem ir 15 cm plastmasas nagla ar atskabargu, cena 5,50 eiro (fasējumā 100 gabalu), paredzētas segmateriāla pieķeršanai mīkstākā zemē. Otrs stiprinājuma veids: 20 cm gara, gluda nagla, cena 5 eiro (100 gabalu), piemērotas smagākām augsnēm. Trešais veids (jaunums) – plastmasas klipši ar caurumu (tajā ievieto, piemēram, gludo plastmasas naglu, ar kuru nostiprina plēvi). Ieguvums: piemērots daudzgadīgajiem segmateriāliem, jo tos nesabojā.

Jāatceras, ka pilnībā paļauties uz visiem minētajiem plastmasas stiprinājumiem nevar. Lai vētrā tie netiktu izrauti un plēve neaizlidotu pa gaisu, segmateriāla galus ieteicams nostiprināt ar akmeņiem, ķieģeļiem vai zemi.

LA.lv
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
Bildēs labāk nekā patiesībā? Dizaina “drīkst” un “nedrīkst”
1 diena
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Holandes dārzkopju ideja – brīnišķīgas puķu dobes piemājas teritorijā
2 dienas
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Kā ražotāji mūs krāpj? 1
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Latvijā
“Latvija veidojas kā nopietns reģionālais digitālo tehnoloģiju centrs.” INTERVIJA ar “LVRTC” vadītāju Edmundu Beļski 1
Intervija 8 stundas
LE
LETA
Sports
Gulbim turpinās lejupslīde ATP pasaules rangā
10 stundas
UG
Uldis Graudiņš

Dabā
Stikla rūpnīcas Latvijā vairs nav, nevienam tā vākšana īpaši izdevīga nav…
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Sitiens bija riktīgs…” Ķeguma pusē avarē mikroautobuss un vieglais auto
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šoferus šonedēļ sāks kontrolēt ar kameru aprīkota netrafarēta policijas automašīna
10 stundas