Praktiski
Dārzs

Plēves stiprinājumi zemenēm, kas gan labi turas, gan labi izskatās0

Foto – LETA

“Man Jūrmalā ir zeme. Esmu iestādījis zemenes un nopircis melno plastikāta plēvi, ko paklāt zem tām. Gribu uzzināt, kā varētu nostiprināt šo plēvi, lai tā turētos uz dobes, bet stiprinājums labi izskatītos. Liku oļus, bet tad dobe izskatījās baisi.” IVARS OŠS

 

Plēves nostiprināšanai ieteicams izmantot plastmasas naglas, ko plaši lieto zemeņu lielražotāji gan Polijā, gan Latvijā. Tās izmantojamas jebkura sintētiskā materiāla mulčas segumam (melnajai plēvei, biezajam melnajam agrotīklam jeb poli­propilēnam), tomēr labāk, ja segmateriāls ir elastīgs un staipīgs, jo tāds labāk uzklājas uz augsnes un ir vieglāk nostiepjams. Nevajadzētu izmantot neizturīgas plēves, kas ļoti ātri plīst.

Plastmasas naglas var iegādāties lielveikalos “Depo”, to garums 10–20 cm, cena 9–15 eirocentu gabalā (putuplasta dībelis kopā ar plastmasas naglu). Naglas sprauž 15–20 cm attālumā citu no citas tā, lai vējš nesaplēstu plēvi (vieglākā augsnē stiprinājumus izvieto ciešāk, bet smagākā augsnē – retāk).

Saistītie raksti

Triju veidu stiprinājumi nopērkami SIA “Garden Plast” veikalā (Rīgā, Vienības gatvē 153). Viens no tiem ir 15 cm plastmasas nagla ar atskabargu, cena 5,50 eiro (fasējumā 100 gabalu), paredzētas segmateriāla pieķeršanai mīkstākā zemē. Otrs stiprinājuma veids: 20 cm gara, gluda nagla, cena 5 eiro (100 gabalu), piemērotas smagākām augsnēm. Trešais veids (jaunums) – plastmasas klipši ar caurumu (tajā ievieto, piemēram, gludo plastmasas naglu, ar kuru nostiprina plēvi). Ieguvums: piemērots daudzgadīgajiem segmateriāliem, jo tos nesabojā.

Jāatceras, ka pilnībā paļauties uz visiem minētajiem plastmasas stiprinājumiem nevar. Lai vētrā tie netiktu izrauti un plēve neaizlidotu pa gaisu, segmateriāla galus ieteicams nostiprināt ar akmeņiem, ķieģeļiem vai zemi.

LA.lv
AK
Aiva Kalve
Praktiski
Ar sēnēm pildīts ķirbis. Garšos debešķīgi!
15 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Vai var apstrīdēt piešķirto invaliditātes grupu?
16 stundas
IB
Indulis Burka
Praktiski
Aukstā metināšana – ļoti izturīga, bez asām smakām un toksiskiem garaiņiem. Un pietam – tik vienkārša!
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Saeima pieņem 2020.gada budžetu, tērēs 10 miljardus eiro
6 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
FOTO: Latvijas basketbolistes Gulbja debijā piedzīvo pamatīgu fiasko
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ASV apšaude vidusskolā Losandželosas apkaimē
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Lielveikala darbinieks Emīls izglābj kolēģei dzīvību
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Plūdos cietušajā Venēcijā izsludina ārkārtas stāvokli 1
4 stundas