Mājas, Sadzīves tehnika

Pirkstaiņi un dūraiņi virtuvē – saimnieces obligāts ekipējums. Noskaidrojam to priekšrocības un trūkumus

Foto - Shutterstock

Karsti katli, pannas, cepeškrāsns veidnes – virtuvē ir tik daudz priekšmetu, ar kuriem var apdedzināties un applaucēties. Lai pasargātu rokas, speciāli cimdi ir saimnieces obligāts ekipējums. Kokvilna, audums ar sudraba diegu, silikons – katram no šiem cimdu materiāliem ir priekšrocības un trūkumi.

Eldorado, cena – 2,69 eiro
Eldorado, cena – 2,69 eiro

Klasika – kokvilnas audums ar oderi

(Eldorado, cena – 2,69 eiro)

Kokvilnas cimdus var uzšūt pats vai nopirkt lielveikalā. Tie atšķiras ne tikai pēc krāsas un auduma raksta, bet arī kvalitātes. Pērkot jāraugās, lai cimdiem pirkstu daļā būtu biezs oderējums, kas pasargās ādu no karstuma. Ja ir tikai plāna odere bez poliestera pildījuma, ilgāk turot rokās karstu pannu, roka jutīs paaugstinātu temperatūru un būs nepatīkami. Lielākais mīnuss auduma cimdiem – ja tos nejauši saslapina, piemēram, nokāšot vārītus kartupeļus, un pēc tam ņem karstu panna, var stipri apdedzināties.

Plusi:
lēti;
mazgājami;
komplektā cimds un drāniņa katliem;
nopērkami ikvienā lielveikalā.

Mīnusi:
tvaikos un mitrumā samirkst;
uzsūc cepeša taukus, tos grūti izmazgāt;
ātri nolietojas.

Rovus, cena – 3,60 eiro
Rovus, cena – 3,60 eiro

Audums ar sudraba diegu

(Rovus, cena – 3,60 eiro)

Ir nopērkami cimdi no karstumu izolējoša kokvilnas auduma, kurā ieaustas ar sudrabu apstrādātas šķiedras. Tas īpaši radīts, lai pasargātu no karsta tvaika, paaugstinātas temperatūras. Šie cimdi piemēroti, gludinot apģērbu ar tvaika sistēmām, bet labi noder arī virtuvē, lai nokāstu dārzeņus, izņemtu karstu pannu vai veidni no cepeškrāsns.

Plusi:
tvaiku ietekmē nesamirkst;
iztur karstumu;
mazgājami.

Mīnusi:
divreiz dārgāki par kokvilnas cimdiem;
tauki atstāj traipus;
diezgan ātri nolietojas, ja izmanto ikdienā virtuves darbos.

Banquet, cena – 6,99 eiro
Banquet, cena – 6,99 eiro

Silikona cimdi

(Banquet, cena – 6,99 eiro)

Virtuves cimdiem no augstvērtīga silikona ir teicama izturība un elastība, tos var izmantot plašā temperatūras amplitūdā (-40 ºC…+230 ºС), viegli nomazgāt zem ūdens strūklas vai trauku mazgājamajā mašīnā. Ja neizmanto agresīvus mazgājamos līdzekļus, izstrādājums ilgstoši saglabā savu izskatu. Silikons ir elastīgs, to var turēt salocītu. Virsma ir rievota, tāpēc cimds neslīd, ar to daudz drošāk no cepeškrāsns izņemt karstu stikla veidni vai lielu pannu. Galvenais pluss – tas pilnībā nosedz roku, pasargājot no apdegumiem. Ar silikona cimdu var pieturēt, piemēram, karstu vistu, lai to sagrieztu gabaliņos, bet jāuzmanās ar nazi neiegriezt pašā cimdā.

Plusi:
ilgmūžīgi;
ūdensnecaurlaidīgi;
neuzsūc aromātus;
viegli notīrāmi.

Mīnusi:
dārgi;
komplektā tikai viens cimds;
viens izmērs, kas mazām rokām ir par lielu;
grūtāk uzvilkt nekā kokvilnas cimdu, jo neslīd.

Blaumann, cena – 6,99 eiro
Blaumann, cena – 6,99 eiro

Silikona pirkstaiņi

(Blaumann, cena – 6,99 eiro)

Silikona cimdi, kas pēc formas atgādina putna knābi, aizsargā tikai rokas pirkstus. Tos ērti lietot, ja jānoņem karsts katla vāks vai uz cita degļa jāpārvieto katls. Ņemot lielas pannas vai smagus katlus, jāuzmanās, jo nav pasargāta visa plauksta vai delmi.

Ērti, ja mājās ir abu veidu silikona cimdi. Vienā rokā velk lielo cimdu, bet otrā, kas piepalīdz, – pirkstaini. Tad nevar apdedzināties un ir ērtāk darboties.

Plusi:
viegli uzvelkami;
ilgmūžīgi;
ūdensnecaurlaidīgi;
ērti notīrāmi.

Mīnusi:
var apdedzināt rokas plaukstu;
komplektā tikai viens pirkstainis;
dārgi.

UZZIŅA

Uz dažādiem silikona virtuves priekšmetiem tagad rakstīts – platīna silikons. Šis materiāls izstrādājumu padara izturīgāku un ilgāk izmantojamu. Ražošana ir sarežģītāka, jo platīnu var pievienot tikai īpaši attīrītam silikonam, tāpēc izstrādājumi ir dārgāki. Šādi cimdi maksā 15–20 eiro.

Pievienot komentāru