Praktiski
Dārzs

Piķē tomātu stādus, sēj melones un gurķus. Kas darāms dārzā 25.03. – 1.04.0

Foto: Fotolia

25.–26.marts. Lapu dienas

Sēj salātus un garšaugus, dēstiem puravus un kāpostus. Vēl var paspēt iesēt rabarberus. Piķē un pārstāda agrāk iesētos salātu, kāpostu, puravu, lapu un kātu seleriju dēstus. Laista, mēslo, ja nepieciešams, pārstāda telpaugus. Stāda kokus un krūmus, īpaši skujkokus. Nolīdzina negludumus zālienos, mēslo, kaļķo, piesēj tukšumus tajos. Sagatavotās dobēs uz augsnes sēj kumelītes, baldriānus, asinszāli.

27.–28.marts. Augļu dienas

Laiks piķēt un pārstādīt tomātu, paprikas, fizāļu un baklažānu stādus. Vēl nav par vēlu iesēt dēstiem atklātā laukā audzējamo šķirņu tomātus, līdz stādīšanai dobēs zem klajas debess tie paspēs izaugt. Sēj melones un gurķus, ja vien iespējams nodrošināt to augšanai vajadzīgos apstākļus. Apgriež krūmogulājus: upenes, jāņogas, ērkšķogas. Veido vainagus ābelēm un bumbierēm. Mēslo augļukokus. Ja laika apstākļi piemēroti un stādi sagatavoti, stāda augļukokus un ogulājus.

29.–30.marts. Sēšanai un stādīšanai nelabvēlīgas dienas

Novāc nevietā augošus kokus un krūmus. Apstrādā zemi gan segtajās platībās, gan atklātā laukā, ja vien tā nav pārmitra. Izkliedē uz augsnes kaļķojamos materiālus, ja nepieciešams uzlabot augsnes skābumu, kā arī lēni šķīstošos fosforu un kāliju saturošos mēslošanas līdzekļus augļukoku, ogulāju, ziemciešu stādījumos un zālienos. Sekli irdina augsni ķiršu un plūmju apdobēs. Grābj lapas un veic citus sakopšanas darbus.

31.marts. Sakņu diena

Apstrādā augsni. Sēj redīsus un burkānus. Šķiro un liek diedzēties kartupeļu sēklu. Sēj dēstiem sīpolus. Vietās, kur zemes virskārta apžuvusi, sēj melnsaknes, pastinakus, sakņu pētersīļus un agros kartupeļus. Stiprina daudzgadīgos augus ar pavasarim atbilstīgu mēslojumu un ielabo augsni ar piemērotu kaļķojamo materiālu.

1.aprīlis. Ziedu diena

Atbrīvo no pieseguma rozes un citus sala neizturīgos augus (iepriekš gan jāieklausās laika prognozē, vai tuvākajās naktīs nesola krasu temperatūras pazemināšanos). Vāc drogām sezonas ārstniecības augus. Mēslo pavasara sīpolpuķes. Apgriež vasarā ziedošos košumkrūmus un egļu dzīvžogus.

LA.lv