Praktiski
Rokdarbi

Pieredzējusī adītāja Ina Valtere netur sveci zem pūra0

Foto: Anda Krauze

Ina Valtere ir viena no pieredzējušākajām rokdarbniecēm, tautas daiļamatu meistare, Latvijas Amatniecības kameras amatu meistare, kas izglītojusi un sagatavojusi meistara eksāmenam nevienu vien rokdarbnieci.

Viņa perfekti pieprot ļoti daudzas rokdarbu tehnikas, taču vismīļākā ir cimdu adīšana. Laika gaitā Ina ir izadījusi, arī iztamborējusi visvisādus dūraiņus un pirkstaiņus, tajā skaitā arī etnogrāfiskos. Un, tuvojoties Latvijas simtgadei, meistare jau laikus iesāka veidot savu cimdu galeriju, ko izlika interesentu apskatei un savam priekam personīgajā meistardarbnīcā “Cimdiņi”: “Dūraiņus adu gan ar etnogrāfisku ornamentu, gan arī pati veidoju rakstus. Piemēram, manai dzimtajai vietai Sabilei nav savu cimdu rakstu. Tāpēc par pamatu ņēmu vīnogu ķekaru, jo manas pilsētas lepnums ir Vīna kalns. Taču pārsvarā cimdos ieadu kurzemnieciskos motīvus. Adīt man ļoti patīk, īpaši vasarā sēžot savā dārzā līdz saulītes rietam. Pašlaik vēl skaidri nezinu, cik pārus paspēšu noadīt līdz Latvijas jubilejai…”

Ina ada arī pavisam smalkus pirkstaiņus, ar dzintara vai spolīšu diegu… Pēdējā laikā viņa cilvēkus iepriecina ar suvenīrcimdiņiem, kas nav daudz lielāki par vienu cm. Pat tik smalkā darbā viņa ieada vēl pa krāsainam dzīparam. Apbrīnojams cilvēks ar apbrīnojamiem darbiem.

LA.lv