Praktiski
Mājas

Piemērotākās pītās mēbeles dārzam0

“Vai pītās mēbeles droši var izmantot dārzā? Kāda ir labākā izvēle?” VALDIS Saulkrastos

Dažāda veida pinumi ir ļoti sens sadzīves priekšmetu izgatavošanas veids. Lieli un mazi priekšmeti top no zāles, salmiem, niedrēm, zariņiem, klūgām, skaliem un saknītēm. Parasti tiem neizmanto ne naglas, ne līmi. Arī pītās mēbeles, pateicoties to vienkāršajai izgatavošanai, lielajai izturībai un drošajai ekspluatācijai, vienmēr bijušas populāras.

Mūsdienās visiecienītākais dabīgo pīto mēbeļu materiāls ir rotangs, Latvijā – kārklu klūgas. Izmanto arī bambusu, jūraszāles, abaka vai rafijas šķiedras. Laikmetīgu pīto mēbeļu izgatavošanā dabīgos materiālus savieno ar metālu, stiklu, plastmasu vai ādu.

Ekonomiskākos modeļos populāra ir mākslīgā rotanga stiegra, kuru stiprina uz metāla vai koka karkasa. Mēbeļu piedāvājums ir plašs, tās darina visdažādākajos stilos un krāsu toņos, izmantojot dažādus pīšanas veidus, tostarp ar ažūru zīmējumu. Galdi vien ir taisnstūra, ovāli, apaļi, žurnālu, telefona un bērniem domātie. Dažus pīto mēbeļu modeļus izgatavo bez karkasa, izmantojot pinuma izturību un elastību, jo tad nepieciešams mazāk materiāla, tikai tik daudz, lai piešķirtu paaugstinātu izturību detaļām. Karkasa mēbeļu modeļos toties ar pītām virsmām aizpilda vien laukumus starp koka vai tērauda detaļām. Ažūrajās pītajās mēbelēs izmanto arī viengabala masīvkoka sēdekļus, galda virsmas vai krēslu atzveltnes. Mēbeļu detaļas var būt izjaucamas un neizjaucamas. Dažreiz pītos krēslus un dīvānus papildina mīksti sēdekļi un spilveni, apvilkti ar dabīgu kokvilnas vai lina audumu, ko viegli noņemt un izmazgāt.

Pītās mēbeles ar savu šarmu labi iederas arī dārzā, zem to kājām vēlams paliktnītis vai terases dēļu grīda. Arī kopšana neaizņem daudz laika, nepieciešams tikai regulāri ar birsti notraukt putekļus un reizi gadā nomazgāt ar mitru lupatu. Protams, sezonai beidzoties, mēbeles jāglabā zem jumta. Cenas pītajām mēbelēm svārstās no 50 līdz 950 EURO.

LA.lv