Manas tiesības, Pensijas un pabalsti

Piemaksu pie darba stāža arī apliek ar nodokli

Foto-Shutterstock

Man neizpratni rada pērn 1. oktobrī indeksētās pensijas ieturētais iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Izdarot aprēķinu, manā gadījumā indeksētās pensijas nodoklis ir 6,70 eiro, bet Liepājas sociālā nodaļa pie indeksētās pensijas pieskaita klāt darba stāža piemaksu (mans darba stāžs ir 38 gadi) un tad aprēķina nodokli – 15,40 eiro. Indeksētā summa pie pensijas ir 11,11 eiro, bet nodoklis – 15,40 eiro. Vai tiešām par nostrādātajiem darba gadiem aprēķinātā darba stāža piemaksa ir apliekama ar nodokli? OLGA DURBES NOVADĀ

Labklājības ministrijas Sociālās apdrošināšanas departamenta vecākā eksperte Dace Trušinska informē, ka saskaņā ar likuma Par iedzīvotāju ienākuma nodokli personām, kurām piešķirta vai pārrēķināta pensija (ieskaitot piemaksu pie pensijas par apdrošināšanas stāžu, kas uzkrāts līdz 1995. gada 31. decembrim) pēc 1996. gada, iedzīvotāju ienākuma nodokļa neapliekamais minimums ir 250 eiro mēnesī.

Tādējādi no pensionāra ienākumiem, kuri pārsniedz 250 eiro (2017. gadā tie bija 235 eiro), tiek ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Taču atgādinām, ka pensijas saņēmējiem, tāpat kā citiem ienākuma nodokļa maksātājiem, vismaz ir tiesības deklarēt izdevumus par medicīnas un ārstniecisko pakalpojumu izmantošanu kā attaisnotos izdevumus.

22 Komentāri

 1. Neizprotami, kāpēc tad kad indeksē pensijas piemaksu neņem vērā. Tad kad atvelk nodokļus, piemaksa tiek ņemta vērā. Kur loģika? Var jau slaukt pensionāru, bet ar mēru.

   1. Ar vienu roku dot,bet ar otru atņem,vairāk kā iedot….un neredz galu, kad tas beigsies.Paši tādu valdību savēlējam,tagad plūcam augļus…

 2. Shitas murgs jau nekad nebeigsies.Es vispaar nesaprotu,KAAPEEC PENSIONAARAM VISPAAR IR JAATVELK NODOKLIS—mees esam godiigi to pensiju nopelniijushi un mums nav valstij nekas vairs jaatmaksaa,tai ir jaabuut pateiciigai cilveekiem,ka mees savaa laikaa straadaajaam 24/7 un ceelaam ekonomiku.Mums nav jaanes atbildiiba,ka valsti tagad valda MULJKJU KOMPAANIJA un ka nauda aiziet kungu personiigos makos,kuri visu laiku ir cauri un nepiepildaami.

 3. Nu ,ko sapriecājieties tie,kas to koeficientu dabūja tikai tagad.Ko gan palīdz pensija uz papīra,jo dzīvē saņemot cits cipars un galā tu pat īsti nezini,cik patiesi ir tas aprēķinātais cipars.Vistiešāk tas notiek ar cilvēkiem,kas pensionējās t.s.krīzes gados un līdz ar to visus šos gadus saņēma to neapliekamo minimumu.Sapriecājāties par saviem 310.Nu nebūs jums tādu naudu saņemt.Labāk lai tiek dažam labam prēmiju fondā.Tad atrunas par atgūstamām summām no VIDA.Cik pensionāri to elektroniski spēj izdarīt.Pagājušajā gadā pavadot divas stundas pie datora,lai aizsūtītu to atskaiti par ārstēšanos, galā nopelnīju 23 eiro par ārstēšanās izdevumiem . Par šīm kapeikām pat vienu zobu nevar salabot.`Pie tam čeki arī ir tik labi izdrukāti,ka pēc mēneša jau neko vairs nevar izlasīt,kur nu vēl skaidru bildi dabūt,ko deklarācijai pievienot.

 4. Kriebu laikā par musu nodokļiem visu uzcela ,Maskava neko nedeva.
  Bet privatizeja par kapeikam.
  Godmanis klausija visus kas nebija d,ivojuši Latvijā krievu laikā.un visu likvideja.
  Tā nu mes esam pie sasistās siles.
  Vismaz saņemsimies un atceresimies kas noeda likumu par NIN vienigai dzivesvietai.NEAIZMiRSTIET.

 5. Paldies, šai interneta lapai, ka tā ļauj cilvēkiem brīvi rakstīt komentārus un izteikt to, ko viņi patiesībā domā. Citi interneta lapu turētāji ir nodrošinājušies, ka nebūs neviena negatīva komentāra, jo cilvēki tiek iebaidīti ar to personisko datu atklāšanu un neviens nezina kurā “maisā” viņš pēc tam nonāks.

 6. Milie tautiesi! Kamer mes pasi nepretosimies, tikmer valdiba mus kasis cik vien vares. Pietiks sedet un klusi visu paciest, celamies un cinamies pret vaksti notiekoso!

 7. vismaz būtu apkaunējušies ja es nostrādāju 50 gadus un visu laiku maksāju nodokļus tad par darba gadiem pieliek pāris kapeikas BET PAŠI DEPUTĀTI SEV PIE ALGAS PAR NEKO NEDARĪŠANU PIELIEK TŪKSTOŠUS KAUNS KAUNS KAUNS PAR TĀDU VALDĪBU vismaz kaut 1 eiro pa gadu būtu pielikuši vismaz tad varbūt kaut ko justu

Pievienot komentāru