Manas tiesības, Pensijas un pabalsti

Piemaksa pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu audzināšanu: cik un kā varēs saņemt, kam nepienāksies

Foto - Shutterstock

No šā gada 1. marta par divu un vairāku bērnu audzināšanu no viena gada līdz 20 gadu vecumam pabalsta saņēmējam pie ģimenes valsts pabalsta Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) piešķirs piemaksu. To paredz grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā.

Cik un kā varēs saņemt

Piemaksas apmērs ir atkarīgs no bērnu skaita, par kuriem piešķirts ģimenes valsts pabalsts konkrētam pabalsta saņēmējam:

• par diviem bērniem – 10 eiro mēnesī;

• par trim bērniem – 66 eiro mēnesī;

• par katru nākamo bērnu – 50 eiro mēnesī lielāks nekā par iepriekšējo kopējo audzināmo bērnu skaitu ģimenē (par četriem bērniem – 116 eiro mēnesī, par pieciem bērniem – 166 eiro mēnesī utt.).

Iesniegums piemaksas piešķiršanai nav nepieciešams, jo piemaksas apmēru VSAA noteiks atbilstīgi tam, par cik bērniem konkrētajam pabalsta saņēmējam piešķirts ģimenes valsts pabalsts.

Tiem pabalsta saņēmējiem, kuriem tas jau ir piešķirts par diviem vai vairāk bērniem, piemaksas apmēru par periodu no 2018. gada 1. marta VSAA aprēķinās un izmaksās ne vēlāk kā līdz 2018. gada 30. aprīlim. Tas nozīmē, ka aprīlī piemaksa tiks izmaksāta par martu un aprīli, bet turpmāk, sākot no maija, to izmaksās katru mēnesi kopā ar ģimenes valsts pabalstu.

Kam nepienākas

Nosakot ģimenes valsts pabalsta apmēru, bērnu skaitā neieskaita bērnus, par kuriem vecākiem pārtrauktas vai atņemtas aizgādības tiesības.

Taču, nosakot piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta, bērnu skaitā neiekļauj:

• mirušos bērnus;

• bērnus, par kuriem pabalstu saņem otrs vecāks vai cits saņēmējs;

• bērnus, kas vecāki par 20 gadiem;

• bērnus, kuri vēl nav sasnieguši 20 gadus, bet pēc 15 gadu vecuma sasniegšanas nemācās;

• bērnus, kuri vēl nav sasnieguši viena gada vecumu un pabalsts par viņiem nav piešķirts;

• citos gadījumos, kad ģimenes valsts pabalsts par pieprasītājam dzimušo bērnu nav piešķirts un netiek izmaksāts.

Mainoties bērnu skaitam, VSAA pārskatīs piemaksas apmēru vai arī pārtrauks tās izmaksu.

UZZIŅA

Piemaksa netiek piešķirta par katru bērnu, bet viena piemaksa par kopējo bērnu skaitu, par kuriem saņem pabalstu.

SVARĪGI

• Ja par vienu bērnu pabalstu saņem tēvs, bet par otru māte, ģimenes valsts pabalsta apmēru tas neietekmē, bet piemaksas apmēru ietekmē, jo, piešķirot piemaksu, ņem vērā bērnu skaitu, par kuriem konkrētais cilvēks saņem ģimenes valsts pabalstu. Tātad piemaksas apmērs būs lielāks, ja pabalstu par visiem bērniem pieprasīs viens no vecākiem.

• Piešķirot ģimenes valsts pabalstu un nosakot bērnu skaitu ģimenē, tiek ņemti vērā pabalsta pieprasītājam reģistrētie (viņam dzimušie) bērni. Ģimenēs, kur katram no vecākiem ir savi bērni, kā ir arī kopīgi bērni – ja pabalstu par kopīgi dzimušo bērnu pieprasa piešķirt tas vecāks, kuram ir lielāks kopējais viņam dzimušo bērnu skaits, ģimenes valsts pabalsta apmērs tiek noteikts lielākā apmērā.

• Bērna aizbildnim, adoptētājam, personai, kura faktiski audzina bērnu, tajā skaitā audžuģimenei piemaksas apmēru tāpat nosaka, ņemot vērā, par cik bērniem kopā piešķirts ģimenes valsts pabalsts.

UZZIŅA

• Atgādinām, ka ģimenes valsts pabalsta apmērs 2018. gadā nemainās: • par pirmo bērnu – 11,38 eiro mēnesī; • par otro bērnu – 22,76 eiro mēnesī; • par trešo bērnu – 34,14 eiro mēnesī; • par ceturto un katru nākamo bērnu – 50,07 eiro mēnesī.

• No 2018. gada 1. janvāra tiesības saņemt ģimenes valsts pabalstu ir par bērnu līdz bērna 20 (iepriekš – līdz 19) gadu vecumam, kamēr viņš mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē (iepriekš – tikai tad, ja nesaņēma stipendiju) un nav stājies laulībā. VSAA šo pabalstu par laika periodu no 2018. gada 1. janvāra, par kuru ir tiesības pabalstu saņemt, izmaksās ne vēlāk kā līdz 30. aprīlim.

5 Komentāri

 1. Sen jau visiem ir skaidrs, ka strādājot 8-17 algotu darbu, vai tas būtu Latvijā, vai starptautiskā uzņēmumā, neko nenopelnīsi, knapi sanāks dzīvošanai – samaksāsi par īri, nopirksi pārtiku un atkal gaidi algu, varbūt starplaikā atļaujoties kādu mazu prieciņu. Ne visi var atļauties, maksājot uzreiz, nopirkt salonā jaunu telefonu, datoru, auto, uzturēt sev krāšņu sievieti. Pievienojies cilvēkiem, kas pārvalda savu dzīvi! Nauda, protams, nevar kalpot kā pilnīgi visu problēmu risinājums. Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā pilnpiedziņas Audi kā ar nanoūdeni mazgātā trolejbusā. Savu laimīgo loto biļeti aizpildi šeit: https://goo.gl/FffFtU un ar šo pavasari sāc Jaunu dzīvi, kura pārspēj tavus pat vispārdrošākos sapņus.

  1. Mes pie ta pasi esam vainigi,ka mes pielaujam ka darba deveji dara ar mums ko grib,davai ejam streikot veikali ciet neviens nestradas uz reiz butu lielakas algas bet ir tadi dirsalideji ka izlaizis un ielidis bez ziepem kuri pierada ka var stradat virstundas un parejo un darba devejam tikai to vajag .Kamer mums latviesu tautai nebus vienotibas viens par visiem visi par vienu tikmer algas necelsies

 2. Ja man ir divi bērni, tad katram sagaidāma piemaksa būs 5,-eiro, bet tiem, kam 3 bērni, tad piemaksa būs 22,- eiro uz katru???
  Kur ir taisnība???
  Vai tad maniem diviem vajaga mazāk, neka tiem, kas ir ģimenē 3 ???
  Liela netaisnība!!!
  Protams, dzīvojam, taču, Latvijā!!!

 3. Man ira viens berns bet piemaksa nau tas nozime kad pirmam bernau nau jaed un jadzivo 11eiro es nesaprotu to latviju kur taisniba ira lietuva pa pirmo bernu maksa50eiro vienkarsi skumji pa musejiem

Pievienot komentāru