Praktiski
Mājas mīluļi

Vai likums nosaka kuces turēšanu slēgtās telpās meklēšanās periodā?1

Foto – LETA

“Vai Latvijā kāds likums nosaka kuces turēšanu slēgtās telpās meklēšanās periodā? Kaimiņiem ir kuce, laiku pa laikam aiz sētas snaikstās suņu bars un mazmeitai bail iet uz skolu.” N. RITMANE MĀRUPĒ

Latvijas normatīvie akti neparedz speciālu turēšanas kārtību kucēm meklēšanās periodā. Tiek noteiktas prasības, lai suns neapdraudētu cilvēkus vai dzīvniekus.

Apdraudējumu rada nevis kucīte meklēšanās periodā, bet gan pārējie suņi, un šo dzīvnieku saimnieki ir atbildīgi par to, ka viņu dzīvnieki klīst apkārt, netiek turēti norobežotā teritorijā, nav atsaucami un kontrolējami.

Saistītie raksti

Viens no risinājumiem ir dzīvnieku sterilizācija, kas nav obligāta, bet ļoti vēlama prasība, ja īpašnieks tos netur pēcnācēju gūšanai.

– Lielākā problēma ir nespēja gadiem ilgi ieviest suņu obligāto reģistrāciju un mikroshēmu izmantošanu. Tas ir pamatu pamats, lai īpašnieks līdz galam apzinātos savu atbildību par dzīvnieka turēšanu, – domā juriste Inese Bāra. Varētu paredzēt atšķirīgas nodevas, par nesterilizētu dzīvnieku turēšanu nosakot augstāku nodevu nekā par sterilizētu. Tas liktu saimniekam izvērtēt, kādam mērķim viņš dzīvnieku tur.

LA.lv